اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
07 اسفند 1398 07 اسفند 1398
22:41 22:41

حزب «اسرائیل خانه ما» نتانیاهو را حذف می کند

 رییس حزب «اسرائیل خانه ما» و وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی از تشکیل کابینه آینده این رژیم بدون حضور بنیامین نتانیاهو خبر داد.

لیبرمن: کابینه اسرائیل را بدون نتانیاهو تشکیل می‌دهیم

به گزارش سلام نو، لیبرمن گفت: دولتی بدون حضور نتانیاهو تشکیل خواهیم داد. به دنبال ائتلاف سکولار و لیبرال هستیم که احتمال شکل گیری آن بسیار زیاد است.

وی افزود: همه از اعضای لیکود در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از نتانیاهو متنفر هستند.

وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: به بنی گانتس رییس حزب آبی – سفید و نتانیاهو گفتم که دولت وحدت ملی تشکیل دهیم اما هر دو آن‌ها مخالفت کردند و کشور را به انتخابات سوم طی یک سال کشاندند.

لیبرمن افزود: مشخص است که با وجود هر دو آن‌ها تشکیل کابینه ناممکن است و در انتخابات آتی ۶۱ کرسی بدون حضور نتانیاهو، آریی درعی و یعقوب لیتسمان کسب خواهیم کرد.

وی پیش تر نیز گفته بود: دوران نتانیاهو سر آمده و امیدوارم کنار بکشد.

این درحالی است که تازه‌ترین نظرسنجی روزنامه عبری زبان "اسرائیل هیوم" نشان می‌دهد که اکثر ساکنان سرزمین‌های اشغالی (اسرائیلی‌ها) عقیده دارند که انتخابات کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی به دور چهارم کشیده خواهد شد.

در انتخابات گذشته کنست که ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار شد، حزب آبی- سفید ۳۳ کرسی، لیکود ۳۲ و حزب «اسرائیل خانه ما» هشت کرسی را به دست آوردند.

با انحلال کنست، سومین انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی در طول یک سال، ۲ مارس ۲۰۲۰ (دوازدهم اسفند ۱۳۹۸) برگزار می‌شود.

اوضاع سیاسی بیش از یک سال است که در سرزمین‌های اشغالی آشفته است و پس از ۲ دور انتخابات پارلمانی در اسرائیل دولت نتانیاهو همچنان به عنوان دولت موقت تا برگزاری انتخابات کنست در ماه مارس عهده دار پیش‌برد امور این رژیم است.

بنابه عقیده کارشناسان، اختلافات ریشه‌ای و اساسی میان حزب لیکود و حزب ائتلافی آبی- کشیده شدن انتخابات به دور چهارم و قرار گرفتن رژیم صهیونیستی در مدار شکست برای تشکیل کابینه ائتلافی را تقویت می‌کند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

نتانیاهو مبتلا به کرونا شد؟

پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای مشاور نخست وزیر رژیم صهیونیستی، این احتمال می رود که ...

مشاور نتانیاهو کرونا گرفت

رسانه‌های اسرائیلی از ابتلای مشاور نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا خبر دادند.

رایزنی مرکل و نتانیاهو درباره کرونا

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تماسی تلفنی با آنگلا مرکل درباره راه‌های همکاری برای مبار...

طرح برکناری نتانیاهو از نخست‌وزیری ارائه شد

 طرحی مبنی بر عدم صلاحیت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در زمینه حفظ مقامش از طرف حزب «اسر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news