اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 فروردین 1399
08 اسفند 1398 08 اسفند 1398
11:52 11:52

ماجرای نوزاد 7 ماهه مبتلا به کرونا

دختر ۷ ماهه چینی که توسط مادربزرگش که از شهر ووهان به شانگ‌های آمده بود به این ویروس کرونا آلوده شده بود، از بیمارستان مرخص شد.

دختر 7 ماهه ای که مبتلا به کرونا شده بود پس از بهبودی از بیمارستان شانگهای چین مرخص شد.

دختر 7 ماه کرونایی از مرگ نجات یافت + عکس و  فیلم


به گزارش سلام نو، دختر ۷ ماهه چینی که به ویروس کرونا مبتلا شده بود پس از بهبودی حالش از بیمارستان شانگ‌های چین مرخص شد. این نوزاد که هویتش مشخص نشده توسط مادربزرگش که از شهر ووهان به شانگ‌های آمده بود به این ویروس آلوده شده بود. مادربزرگ کودک برای تعطیلات سال نو چینی به شانگ‌های آمده بود.

در تاریخ ۳ فوریه و پس از انجام آزمایش مشخص شد که این کودک به کرونا مبتلا شده است. او به مدت ۲ هفته و بدون والدینش در بیمارستان کودکان دانشگاه فودان بستری بود. والدین این کودک نیز که مبتلا به کرونا شده بودند در بیمارستانی دیگر مورد معالجه قرار گرفتند. آن‌ها چند روز زودتر از فرزند خود و پس از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند.

مدیر بخش بیماری‌های عفونی این بیمارستان با تاکید بر ضروری بودن بستری شدن این کودک گفت که به دلیل سن پایین بیمار مبتلا نیاز بود تا او در بیمارستان بستری شود. بنا به گفته این مدیر که هویتش اعلام نشده در شب نخست بستری شدن کودک یک پرستار به صورت تمام وقت در کنار او حضور داشت تا خواب کافی کودک اطمینان حاصل شود. والدین این کودک روز پنجشنبه و با حضور در بیمارستانی که فرزند آن‌ها بستری بود او را تحویل گرفتند. در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده والدین کودک را که در حال انتقال او به خانه هستند نشان می‌دهد.

بنا به اعلام کمیته سلامت شانگ‌های ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بیمار مبتلا به کرونا پس از بهبودی از بیمارستان‌های این شهر مرخص شده اند. همچنین در طی این مدت ابتلا یک مورد جدید به کرونا نیز ثبت شده است.

گفتنی است؛ تاکنون در شهر شانگ‌های ۳۳۳ مورد ابتلا به کروناویروس گزارش شده که ۱۹۹ تن از بیماران از بیمارستان مرخص شده اند.

/رکنا

اخبار مرتبط

icon news

۳ نوع ویروس کرونا کشف شد +‌تصویر

 محققان دانشگاه کمبریج سه گونه از کروناویروس را مورد شناسایی قرار داده و هشدار دادند ...

کرونا 1000 خوزستانی را گرفتار کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در خوزستان را 1000 نفر ...

ترس از کرونا 37 همدانی را به بیمارستان کشاند

مدیر اورژانس پیش‌ بیمارستانی دانشگاه علوم‌ پزشکی همدان، از مسمومیت 37 نفر در این استا...

احتمال زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در مدارس!

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، از احتمال زوج و فرد شدن حضور دان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news