اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
08 اسفند 1398 08 اسفند 1398
12:15 12:15

این رفتار نادرست را در روزهایی کرونایی ترک کنید!

سیروان غفوری، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: ماسک و دستکش‌های خود را در معابر عمومی نیندازید زیرا می تواند ناقل ویروس کرونا باشد.

ماسک و دستکش‌های خود را در معابر عمومی نیندازید

به گزارش سلام نو، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: به هیچ عنوان اقلام پزشکی مورد استفاده خود نظیر ماسک و دستکش را در معابر عمومی  نیندازید چرا که اقلام پزشکی می تواند ناقل این ویروس باشد.

سیروان غفوری امروز(۸ اسفند) در جلسه ای با همکاری مرکز بهداشت دوره آموزشی برای کارکنان حوزه خدمات شهری در راستای مقابله با ویروس کرونا برگزار شد اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و نگرانی مردم از ابتلا به این بیماری ضرورت آشنایی مردم با این بیماری و روش های مراقبت و پیشگیری از آن بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و رعایت اصول پیشگیرانه می‌تواند به پیشگیری از شیوع کرونا ویروس کمک کند، افزود: از آنجا که حوزه خدمات شهری در معرض خطر بیشتری با توجه به جمع آوری زباله و پسماند قراردارند باید تحت آموزش های لازم قرار گیرند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج اعلام کرد: با همکاری مرکز بهداشت دوره آموزشی کرونا ویروس برای کارکنان حوزه خدمات شهری این شهرداری به منظور آشنایی با کرونا ویروس، علائم بیماری و راه های انتقال آن و روش های پیشگیری و درمان بیماری برگزار شده است.

غفوری ذکر کرد: در این کلاس آموزشی موارد بهداشتی و نکات پیشگیرانه از قبیل استفاده صحیح از لوازم حفاظت فردی و ماسک و همچنین شستشوی صحیح دست ها به مدیران و کارکنان حوزه خدمات شهری آموزش داده شد.

وی گفت: با توجه به اینکه شهروندان در این ایام از ماسک و دستکش استفاده می کنند و این اقلام پزشکی می تواند ناقل این ویروس باشد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج  از شهروندان در خواست کرد: به هیچ عنوان اقلام پزشکی مورد استفاده خود نظیر ماسک و دستکش را در معابر عمومی  نیندازید.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آمار مبتلایان به کرونا در ایران به 58226 رسید/مرگ 151 تن در 24 ساعت گذشته

دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در ایران 58226 نفر ...

با رعایت این نکات در شرایط کرونا از رستوران غذا بگیرید!

با شیوع گسترده کرونا سفارش غذا از رستوران‌ها با کاهش شدیدی مواجه شده اما با رعایت موا...

روزی چند تست کرونا در کشور انجام می شود؟

 بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: ۹۵ آزمایشگاه در کل کشور به تشخیص کرونا می پردا...

مواد غذایی در چه دمایی و در چه مدت زمانی کرونا را می کشند؟

احمدرضا اکرمی، متخصص داخلی گفت: کرونا از طریق سرفه و یا عطسه و یا دست آلوده در هنگام ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news