اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
08 اسفند 1398 08 اسفند 1398
12:18 12:18

روشی طبیعی برای درمان افتادگی پلک

افراد زیادی از افتادگی پلک ها رنج می برند. هنگامی که پلک های افتاده دارید، پوست پلک فوقانی یا تحتانی روی چشم معلق می شود. این باعث می شود چهره و چشمان شما خسته به نظر برسد. جدا از محدودیت های زیبایی، افتادگی پلک  باعث اختلال در بینایی نیز می شود. نیازی به نگرانی نیست، می توان به طور طبیعی این مشکل را حل کرد.

علت افتادگی پلک

اغلب به دلیل پیری، پوست شل شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهید. با این وجود لزوماً پیری علت آن نیست. افتادگی پلک ها همچنین می تواند در اثر تجمع رطوبت، اختلالات عضلات یا حتی استفاده لنزها برای مدت طولانی ایجاد شود. در هر صورت نتیجه همان است. شما پیر تر به نظر می رسد و این می تواند آزار دهنده باشد. بسیاری از افراد به عمل جراحی پلاستیک روی می آورند، تا پلک های خود را بلند کنند، اما راهی طبیعی، بدون نیازبه عمل جراحی، برای بلند کردن پلک ها وجود دارد.

ماسک تخم مرغ

این ماسک طبیعی می تواند پلک ها را بدون هیچگونه جراحی لیفت کند. این به نفع شماست. احتمالاً مقداری تخم مرغ در یخچال دارید. خوردن آن ها نه تنها خوشمزه است، بلکه می توان آن ها را برای درمان  بسیاری از مشکلات سلامتی و ناراحتی ها به کار برد. به عنوان مثال، می توانید از تخم مرغ برای از بین بردن جوش های سرسیاه استفاده کنید. اما از همه مهمتر، می توان از تخم مرغ برای لیفت طبیعی پلک ها استفاده کرد.

چگونگی استفاده از ماسک تخم مرغ

ابتدا با تمیز کردن صورت خود شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام مواد آرایشی را پاک کرده اید. سپس صورت خود را با حوله تمیز خوب خشک کنید. یک تخم مرغ را از یخچال برداشته وزرده را از سفیده جدا کنید. فقط به سفیده تخم مرغ احتیاج دارید. برای قرار دادن سفیده تخم مرغ روی پلک های خود از یک گوش پاک کن پنبه ای استفاده کنید. دراز بکشید و چشمان خود را بسته نگه دارید تا سفیده تخم مرغ خشک شود. سپس پلک های خود را به خوبی بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید. طی چند روز شاهد تغییرات چشمگیری خواهید بود.

اخبار مرتبط

icon news

5 دلیل افتادگی پلک چشم

افتادگی پلک به شکل احساس بسیار عجیب و غریب شامل حرکات پیچ خورده، لرزاننده و ریز در پل...

درمان خانگی افتادگی و پف پلک

 افتادگی و پف پلک می تواند بنا به دلایل مختلفی مانند افزایش سن و افتادگی عضله ایجاد ش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news