اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
08 اسفند 1398 08 اسفند 1398
13:30 13:30

نحوه صحیح مصرف و شستشوی سیب

اکثر ما هنگامی که می خواهیم یک سیب بخوریم، آن را با آب شیر شسته یا با آستین خود پاک می کنیم. بارها این کار را تکرار کرده ایم. با این حال، اگر می خواهید مطمئن شوید که هیچ گونه سموم دفع آفاتی مصرف نمی کنید، این تنها کافی نیست. تنها یک راه برای تمیز کردن یک سیب وجود دارد و خوشبختانه، کار بسیار ساده ای است.

آفت کش ها

مجله کشاورزی و مواد غذایی شیمیایی مطالعه جدیدی را منتشر کرد. این مطالعه نشان می دهد که سیب نوعی میوه است که سموم دفع آفات را می توان در پوست آن یافت. اگر چه از سموم دفع آفات در مقادیر بسیار کمی استفاده می شود، اما به طور قطع روی پوست می چسبند و تاثیر منفی آن برای سلامتی در درازمدت دقیقا مشخص نیست. خوشبختانه، یک روش مفید برای از بین بردن کامل این سموم دفع آفات از سیب وجود دارد، زیرا شستشو به تنهایی کافی نیست. روش پاکسازی سموم دفع آفات ازسیب بسیار آسان است و نیازی به برداشتن هر گونه لایه برداری نیست.

خیس خوردن

همه ما می خواهیم میوه را به طور صحیح تمیز کنیم، تا مطمئن شویم که سموم دفع آفات کمتری وارد بدن خود می کنیم. بهترین کاری که می توانید انجام دهید خیساندن میوه است. اگر سیب را با کمی جوش شیرین در یک کاسه آب حدود 15 دقیقه بگذارید تا خیس بخورد، تمام سموم دفع آفات آن از بین می روند. این ترفند همچنین برای انواع دیگر میوه ها مانند گلابی نیز کاربرد دارد. اگر می خواهید کار خود را راحت تر کنید، می توانید به راحتی سیب را نیز پوست بگیرید. متأسفانه، این بدان معناست که شما بسیاری از مواد مغذی موجود در سیب را از دست می دهید زیرا بسیاری از آن ها درست در زیر پوست قرار دارند.

آب سیب

آیا زیاد آب سیب می نوشید؟ زیرا فکر می کنید، آب سیب دارای ویتامین کافی برای سلامتی شما است. اما اشتباه فکر می کنید. از آنجا که برای تهیه یک لیوان آب سیب، مقدار زیادی سیب لازم است، شما ناخواسته مقدار زیادی قند مصرف می کنید. این می تواند برای مبتلایان به دیابت خطرناک باشد. این کار همچنین منجر به چاقی می شود. خیلی بهتر است که به جای نوشیدن آب سیب، به خوردن سیب بپردازید. این برای شما بسیار سالم تر خواهد بود.

اخبار مرتبط

icon news

سیب به رفع سرطان و بیماری های قلبی کمک می کند

دوستداران فصل پاییز با خوردن برخی خوراکی های این فصل، می توانند خود را از بیماری های ...

سیب بخورید تا مغز و قلب و قند خون شما سلامت بماند

یک سیب متوسط ​​برابر است با 1.5 فنجان میوه - که 4/3 از توصیه های روزانه 2 فنجان برای ...

خواص سیب

سیب یکی از محبوب ترین میوه ها است ،فوق العاده سالم با فواید بسیار است. در اینجا چند م...

کاهش وزن با مصرف سیب

 سیب یکی از میوه های مناسب برای افرادی است که قصد کاهش وزن دارند به گونه ای که بسیاری...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news