اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 فروردین 1399
08 اسفند 1398 08 اسفند 1398
18:24 18:24

هیچ دارویی برای درمان کرونا وجود ندارد/قرنطینه تنها راه مبارزه با کرونا

بر اساس گزارش نشریات علمی درباره چگونگی مقابله با ویروس کرونا هیچ داروی خاصی برای درمان این بیماری وجود ندارد و بنابراین تنها راه همان قرنطینه کردن بیماران است.

داروی مشخصی برای درمان کرونا وجود ندارد

به گزارش سلام نو، در چین از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تلاش برای ساخت دارو و واکسن ادامه دارد و تلاش همگانی برای این امر در جریان است و فعلا موثرترین دارو «رمدیسیور» است که از آن برای درمان در این کشور استفاده می شود.

چینی ها از داروی مبارزه با ایدز و دهها گونه از داروهای سنتی دیگر نیز به صورت ترکیبی و مجزا برای درمان کرونا استفاده کرده اند.

افزون بر این پلاسمای خونی در کشور چین تهیه شده که پزشکان چینی بر آن تاکید داشته و معتقدند می تواند برای درمان موثر باشد و تاکنون برای معالجه صدها بیمار استفاده شده است.

این پلاسما از خون کسانی که پیشتر به کرونا مبتلا شده اند تهیه می شود. خون این افراد نوعی پادتن تولید کرده که سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس بالا برده و بتدریج ویروس در خون آنها از بین رفته است.

در واقع این پلاسمای خون نوعی پادتن است که از خون بیمارانی که بهبود یافته اند تهیه شده است و برای همین مبتلایان درمان شده تشویق شده اند که به ایستگاه های خونگیری مراجعه کرده و خون اهدا کرده اند.

در شهرها و استان های مختلف کشور چین ساخت واکسن در جریان است. انواع واکسن های خوراکی و تزریقی تهیه شده و شماری از آنها روی حیوانات آزمایش شده است، اما آزمایش های بالینی برای انسان به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و فعلا متخصصان منتظر نتایج آزمایش های صورت گرفته هستند.

ژورنال بین المللی بیماری های عفونی می نویسد که پزشکان هیچ دارویی به طور خاص ندارند که برای مریضان مبتلا به کرونا تجویز کنند.

این گزارش می افزاید که متخصصان امور پزشکی فقط توصیه های حمایتی در اختیار بیماران قرار می دهند و از ابزارهای کمکی بهره می گیرند به این امید آنکه بدن بیماران بتواند پادتن لازم را برای کشتن این ویروس تولید کند.

این نشریه تصریح می کند که براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی هیچ معالجه و داروی خاصی برای مبتلایان به کرونای جدید وجود ندارد.

این ویروس باعث آبریزش بینی و چرک کردن گلو و سرفه های شدید و تب می شود و البته در برخی موارد با بدن درد نیز همراه است.

البته نوع شدید آن باعث ذات الریه و تنگی نفس نیز می شود و کسانی که مبتلا به امراض قلبی هستند و تنگی نفس دارند آسیب پذیری بیشتری در برابر این نوع کرونا دارند./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

اعلام چگونگی فعالیت صنفی در فاصله گذاری هوشمند

کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه ای اقدام به شرح چگونگی فعالیت‌ه...

تازه ترین اخبار از روند ابتلا به کرونا از زبان سخنگوی وزیر بهداشت+فیلم

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که کاهش ابتلا به ویروس کرونا در کشور، مد...

آخرین آمار کرونا در ایران؛ 1634 مبتلای جدید/ تعداد فوتی ها به 4110 نفر رسید

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 1634 مبتلای جدید به ویروس کرونا و جان باختن 4110 نفر ت...

بازگشت به وضعیت عادی در تهران کماکان میسر نیست/تا حد امکان سوار مترو نشوید!

شلوغی در حالی دوباره به پایتخت برگشته است که اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هنوز به پا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news