اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
08 اسفند 1398 08 اسفند 1398
23:59 23:59

مرگ یک نفر در اصفهان بر اثر کرونا/بستری شدن 4 نفر دیگر در بیمارستان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هشت نفر در اصفهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که یک نفر از آنها فوت کرده و 3 نفر ترخیص شده و 4 نفر دیگر بستری هستند.

یک مورد مرگ در اثر کرونا در اصفهان ثبت شد

به گزارش سلام نو، آرش نجیمی در گفت و گو با ایسنا در خصوص آخرین آمار ابتلا و فوتی کروناویروس جدید در اصفهان، اظهار کرد: در اصفهان تاکنون هشت مورد قطعی ابتلا به کرونا گزارش شده است که یک مورد منجر به مرگ، ۳ نفر ترخیص و ۴ نفر دیگر در بیمارستان بستری هستند.

نجیمی با اشاره به اینکه اگر کسی به کرونا مبتلا شد در  ۸۵ درصد یا متوجه نمی شود و یا سرماخوردگی ساده حساب می شود، گفت: ۱۵ درصد مبتلایان به ویروس بستری و برای درمان، نگهداری می شوند و تعداد زیادی خوب می شوند، ولی بین ۱ تا ۳ درصد مرگ و میر دارد.

کرونا ویروس از دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان چین شیوع پیدا کرد و تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر را درگیر کرده و بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ تلفات داشته است. این ویروس تاکنون حدود ۴۰ کشور را آلوده کرده است که در ایران از هفته گذشته اولین نمونه های ابتلا به این بیماری ثبت شد و براساس اعلام وزارت بهداشت، تا ظهر امروز، ۲۴۵ تشخیص قطعی کرونا در کشور ثبت شده که ۲۶ نفر نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بیماری کووید- ۱۹ ویروسی است که دستگاه تنفسی را نشانه می گیرد، این بیماری قابل پیشگیری است. برای پیشگیری از  آن باید از تماس‌های غیرضروری و حضور در میان جمعیت پرهیز کنند، فاصله منطقی را با همه افراد (یک متر) رعایت کرده و روبوسی و دست دادن‌های غیرضروری را کنار بگذارند. شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

اولین نمونه مثبت کرونا در اصفهان (دوشنبه- پنجم اسفند) اعلام شد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حرکت زیبای مردم قم برای ناک اوت کردن کرونا!

همزمان با سیزدهمین روز از بهار و روز طبیعت مردم قم اصول فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت ...

کرونایی‌های دنیا در آستانه یک میلیون نفر

دانشگاه «جانز هاپکینز» آمریکا در تازه‌ترین آماری که اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس ...

داروی فاوپیراویر در انتظار تائید کمیته علمی مبارزه با کرونا

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو گفت ورود داروی فاوپیراور به پروتکل درمانی مستلزم تایید...

سیزده بدر ۹۹ در قزوین

امسال بسیاری از استان های کشوراز جمله قزوین سیزده به در متفاوتی داشتند.  طرح فاصله گذ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news