اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
09 اسفند 1398 09 اسفند 1398
09:17 09:17

چگونه با طب ایرانی بر کرونا غلبه کنیم؟

دکتر عباسیان معاون تعالی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: رعایت نکات بهداشتی مهمترین نکته در انتقال بیماری‌های واگیر است. 

توصیه‌های طب ایرانی برای کاهش اضطراب ناشی از کرونا

به گزارش سلام نو، دکتر علیرضا عباسیان گفت: برای تامین چند هدف از جمله افزایش مقاومت سد مخاطی راه‌های تنفسی، تقویت ریه، قلب و سیستم عصبی، بهبود ایمنی عمومی بدن و افزایش تاب‌آوری زیستی روانی در برابر بیم و هراس ابتلا به کروناویروس توصیه‌های ساده، ارزان و در دسترس می‌توانند موثر باشند. البته، لازم نیست همه افراد مواردی که ذکر می‌شود را اجرا کنند، بلکه بهتر است به فراخور حال و بسته به شرایط‌شان برخی از توصیه‌ها را انتخاب کرده و به آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از برخی مواد به صورت موضعی می‌تواند نقش موثری ایفا کند، خاطرنشان کرد: استفاده از روغن سیاه‌دانه به صورت موضعی در داخل بینی می‌تواند کمک کننده باشد. همچنین استفاده از بخورهای گیاهی مانند بخور بابونه، مرزنجوش و یا اسطوخودوس تاثیر بسزایی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد.

این متخصص طب سنتی همچنین ادامه داد: برای کاهش اضطراب ناشی از اخبار موجود در مورد کرونا ویروس نیز انجام دم و بازدم عمیق و استنشاق بوهای خنک برای قلب و مغز مقوی است. این بوها مانند بوی طبیعی پرتقال، به، لیمو، گلاب و خیار است.

وی در خاتمه سخنان خود مصرف مختصری ترکیب عسل و ژل رویالِ با کیفیت در حد روزانه یک تا دو قاشق چای‌خوری برای افراد سالم را موثر دانست و تصریح کرد: البته در بیماران نیز حسب نظر پزشک معالج و رعایت سایر شرایط، مصرف این مواد می‌تواند مفید باشد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

فروشنده داروی تقلبی درمان کرونا دستگیر شد

زنی که با راه اندازی کانالی در تلگرام اقدام به فروش داروی قطعی درمان کرونا کرده بود و...

آمار مبتلایان به کرونا در جهان/ کرونایی ها نزدیک به یک میلیون نفر شدند

بر اساس آخرین آمار جهانی، ۸۵۹ هزار و ۳۳۸ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

چهار توصیه مهم برای در امان ماندن از کرونا هنگام خرید

با شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از کشورها به منظور مقابله با آن، انجام ...

واکنش تند خبرنگار ایران اینترنشنال به رفتار زشت مردم آمریکا! + فیلم

بی‌توجهی عده ای از مردم آمریکا برای انجام توصیه‌های پزشکی مقابله با کرونا باعث گلایه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news