اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
09 اسفند 1398 09 اسفند 1398
11:51 11:51

تعطیلی یک جشنواره سینمایی در ایتالیا به خاطر شیوع ویروس کرونا

ویروس‌ کرونا از خانواده ویروس سرماخوردگی و ویروس بیماری سارس است که در سال 1965 کشف شد و بیشتر در زمستان و بهار باعث سرماخوردگی می‌شوند، کرونو ویروس‌ها بیشتر در حیوانات دیده می‌شوند، اما پنج نوع از آن‌ها دستگاه تنفسی بدن انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و تشخیص اینکه علت بیماری کرونو ویروس باشد یا خیر کمی مشکل است.

«کرونا» یک جشنواره سینمایی در ایتالیا را تعطیل کرد

جشنواره فیلم «خاور دور» در اودین ایتالیا که یکی از بهترین ‌جشنواره‌ها در نوع خود در تقویم سینمایی اایتالیا محسوب می‌شود، دوره بعدی‌اش را دیرتر برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم «خاور دور» که هر سال در اودین در شمال شرقی ایتالیا برگزار می‌شود، از آنجا که اخیراً در این منطقه شیوع ویروس کرونا مشاهده شده، دیرتر برگزار خواهد شد.

این فستیوال که امسال بیست و دومین دوره آن برگزار می‌شود، قرار بود از ۲۴ آوریل تا ۲ ماه می (۴ تا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) برگزار شود. اکنون سازمان‌دهندگان این جشنواره از به تاخیر افتادن آن به مدت دو ماه خبر داده‌اند و اعلام کرده‌اند جشنواره را از ۲۶ ژوئن تا ۴ جولای (۶ تا ۱۴ تیر ۱۳۹۹) برگزار می‌کنند.

آنها اعلام کرده‌اند که این تصمیم سختی بود زیرا همه کارهای این جشنواره انجام شده بود اما با توجه به اقدامات بهداشتی پیش‌گیرانه برای مانع شدن از گسترش این بیماری، آنها امکان انتخاب دیگری نداشتند.

سابرینا باراستی از بنیانگذاران این جشنواره گفت: سلامت مردم از هر چیزی مهم‌تر است.

سازمان‌دهندگان این جشنواره یادآوری کردند که دوازدهمین دوره کارگاه تولید همزمان آسیا-اروپا در زمان تعیین شده قبلی یعنی از ۲۸ ژوئن تا ۲ جولای برگزار خواهد شد.

طبق برنامه تعیین شده جشنواره خاور دور امسال همچنین از بازیگر و کارگردان قدیمی فیلیپینی یعنی ادی گارسا تجلیل خواهد کرد و گرامیداشت برادران واتانابه از ژاپن را در برنامه خواهد داشت.

یکی از دلایل به تعویق افتادن این جشنواره این است که مهمانان اصلی آن باید از کشورهای آسیایی که درگیر ویروس کرونا هستند، راهی ایتالیا شوند که خودش هم مشکلاتی در این زمینه دارد.

ایتالیا که یکی از کانون‌های ویروس کرونا شده است تا پنجشنبه بیش از ۵۰۰ مورد ابتلا و ۱۴ مورد مرگ را ثبت کرده است.

اخبار مرتبط

icon news

درگذشت بازیگر«جنگ ستارگان» بر اثر کرونا

 درو جک، بازیگر مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان»  که به ویروس کرونا مبتلا شده بود، در سن...

آژانس های مسافرتی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند

با توجه به  شیوع ویروس کرونا و عدم تمایل مردم به سفرهای نوروزی بسیاری از آژانس های هو...

سیزده بدر در خانه بمانیم تا نحسی کرونا ما را نگیرد

سیزده به در امسال که مصادف شده است با شیوع ویروس کرونا طبیعتا آن حال و هوای سال های گ...

نحسی ۱۳ فروردین / بررسی تاریخچه سیزده به در

13 فروردین مصادف است با روز طبیعت که در این روز همه ساله مردم به طبیعت می روند و به گ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news