اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 13 فروردین 1399
09 اسفند 1398 09 اسفند 1398
14:24 14:24

هشدار جدی به تهرانی‌ها؛ سوار مترو و اتوبوس نشوید! / امکان ضدعفونی کردن خیابان‌های تهران نیست

کرمی محمدی رئیس سازمان پیشیگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: اولین جلسه مشترک مدیران شهرداری و وزارت بهداشت درخصوص مقابله با کرونا انجام شده است.

 مطالبات شهرداری تهران از وزارت بهداشت اعلام شد/ضدعفونی کردن خیابان‌های تهران امکان‌پذیر نیست/شهروندان از مترو و اتوبوس استفاده نکنند

به گزارش سلام نو، رضا کرمی محمدی در نشست خبری اینترنتی که درخصوص اقدامات شهرداری تهران برگزار شد با اشاره به برگزاری اولین جلسه وزارت بهداشت با شهردار و معاونین و مدیران شهرداری تهران گفت: بعد از درخواست وزارت بهداشت از شهرداری برای ورود به موضوع مقابله با کرونا اولین جلسه در روز یک اسفند با حضور شهردار و معاونین و مدیران مربوطه براگزار شد. در این جلسه مسوولان وزارت بهداشت گزارش مبسوطی درباره آخرین وضعیت کرونا و گسترش آن ارائه و نیازهای این وزارتخانه را ارائه کردند.

او ادامه داد: بعد از آن مدیران شهرداری نیز نقطه نظرات خود را ارائه داده و مقرر شد مدیران سازمان پیشگیری و اداره کل سلامت شهرداری، شرکت مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و زیباسازی پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه کنند.

کرمی محمدی درباره نتایج برگزاری این جلسه گفت:  مقرر شد مدیران سازمان‌هایی که به ارائه نظرات پرداختند به همراه سایر سازمان‌ها و به مرکزیت سازمان مدیریت بحران اقدامات خود را برای آموزش شهروندان و همچنین اقدامات عملیاتی ضدعفونی کردن و گندزدایی شهری هرا با برنامه ریزی انجام دهند.

وی تصریح کرد: براساس تصیمات اتخاذ شده رابط اصلی شهرداری و وزارت بهداشت؛ اداره کل سلامت شهرداری تهران است که البته از چندی قبل این ارتباط ایجاد شده بود.

او همچنین با اشاره به جلسه دیگری که سوم اسفند ماه در دفتر شهردار تهران برگزار شد گفت: در آن جلسه نیز  هماهنگی‌های نهایی انجام  و همان روز جلسه دیگری با حضور معاون عملیاتی با مدیران عملیاتی دیگر نهادهای خدماتی مثل اورژانس و آموزش و پرورش و دادگستری برگزار و مقرر شد تا شهرداری یک سری اقدامات عملیاتی انجام دهد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد اداره کل سلامت جلسات مستمری برای شرکت های مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی برگزار کند. همچنین مقرر شد برای سازمان بهشت زهرا، سازمان پسماند، شرکت شهروند، شرکت ساماندهی مشاغال، سازمان آتش نشانی، سازمان میوه و تره بار نیز جلسات مشخصی برگزار شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران افزود:  اداره کل سلامت مسولیت تولید محتوای آموزش های عمومی را در قالب های مختلف به عهده گرفته است.

وی با اشاره به مطالبات شهرداری تهران از وزارت بهداشت گفت: درخواست کردیم تا وزارت بهداشت دستور العمل سطح بندی شیوع ویروس کرونا را آماده کنند و همچنین درخصوص احتمال شیوع از طریق حیوانات و ضرورت جمع آوری بازار فروش احشام و طیور سوالاتی مطرح شد. بعلاوه از وزارت بهداشت درخصوص ضرورت تشدید نظارت بر امحای زباله های بیمارستانی از طریق نظارت بر مجتمع آرادکوه درخواست‌هایی شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران افزود: در این جلسه همچنین مقرر شد درباره  معضلات نگهداری معتادان و بی خانمان ها نیز تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به جلسه اینکه در جلسات شهرداری تهران که به منظور اتخاذ تدابیر مناسب برای مقابله با کرونا برگزار شد مقرر شد زیرمجموعه های شهرداری حداکثر ظرفیت خود را برای تبلیغات و آموزش و اطلاع رسانی به کار گیرند و  تصریح کرد: براساس نتایج این جلسات هیچ یک از سازمان‌ها در شهرداری نباید رفتارهای سلیقه‌ای انجام دهند و جلسات نیز به صورت مجازی برگزار شود و تا کمترین ارتباط بین افراد برقرار شود.

کرمی محمدی درباره ضرورت سم پاشی خیابان‌های تهران در این شرایط گفت: متخصصین مربوطه اثر این کار را بسیار اندک می‌دانند ضمن اینکه حجم مواد ضد عفونی لازم برای آن بسیار زیاد خواهد بود و با کمبود فعلی این مواد این اقدام امکان پذیر هم نیست.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران درباره ضدعفونی نشدن همه اتوبوس های پایتخت نیز گفت: درخصوص نظارت بر عملیات ضد عفونی باید بگویم که حدود 6 هزار اتوبوس عمومی و خصوصی داریم که حجم زیادی از مواد ضدعفونی برای این منظور نیاز است. در دو سه روز اول مواد ضد عفونی در دسترس بود اما چند روزی است که با کمبود مواد ضد عفونی مواجه شدیم، در نتیجه اکنون بهترین توصیه این است که شهروندان فعلا از مترو و اتوبوس استفاده نکنند و اگر اجباری هم برای استفاده از این اتوبوس‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی است از تماس با سطوح و تردد در مکان های شلوغ خودداری شود.

او در پاسخ به سوال دیگری در خصوص رسیدگی به وضعیت اتوبوس های خصوصی گفت: دستور العمل اتوبوس های خصوصی نیز همان ضدعفونی روزی دوبار است اما احتمالا به دلیل ارجحیت بخش عمومی ابتدا کار از آنجا شروع شده است.

کرمی محمدی تاکید کرد: نظارت بر عهده سازمان بازرسی شهراری تهران است و به طور قطع این موضوع بار دیگر تذکر داده خواهد شد.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

فروشنده داروی تقلبی درمان کرونا دستگیر شد

زنی که با راه اندازی کانالی در تلگرام اقدام به فروش داروی قطعی درمان کرونا کرده بود و...

آمار مبتلایان به کرونا در جهان/ کرونایی ها نزدیک به یک میلیون نفر شدند

بر اساس آخرین آمار جهانی، ۸۵۹ هزار و ۳۳۸ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

چهار توصیه مهم برای در امان ماندن از کرونا هنگام خرید

با شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از کشورها به منظور مقابله با آن، انجام ...

واکنش تند خبرنگار ایران اینترنشنال به رفتار زشت مردم آمریکا! + فیلم

بی‌توجهی عده ای از مردم آمریکا برای انجام توصیه‌های پزشکی مقابله با کرونا باعث گلایه ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news