اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
10 اسفند 1398 10 اسفند 1398
10:45 10:45

تاریخ مراجعه به داروخانه برای خرید محلول‌ ضدعفونی اعلام شد

دکتر فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران اعلام کرد:تا پایان هفته مشکل اغلب داروخانه‌ها برای تامین ژل‌ها و محلول‌های ضد عفونی کننده برطرف شده و اقلام بصورت مکفی در دسترس همه خواهد بود.

تامین محلول‌های ضدعفونی کننده برای داروخانه‌ها تا پایان هفته

به گزارش سلام نو، دکتر سید علی فاطمی با اشاره به وضعیت توزیع ژل‌های ضدعفونی و الکل در داروخانه‌ها گفت: کارخانه‌های تولیدکننده ژل‌ها و مواد ضدعفونی کننده، مشکل الکل داشتند، اما در حال حاضر الکل به میزان کافی تامین شده و سازمان غذا و دارو حواله‌های زیادی را در این زمینه صادر کرده است. بر همین اساس برخی از کارخانه‌ها هم دست به تولید انبوه این موارد زده‌اند تا بتوانند نیاز بازار را رفع کنند.

فاطمی تاکید کرد: فکر می‌کنم تا پایان هفته مشکل اغلب داروخانه‌ها برای تامین ژل‌های ضد عفونی کننده و محلول‌ها برطرف شود. به عنوان مثال در استان اصفهان بالغ بر ۲۰ هزار عدد ژل ضدعفونی کننده تولید می‌شود که فعلا بنا شده تا در سطح استان اصفهان توزیع شود.

وی ادامه داد: تولید این کارخانه‌ها تا پایان هفته به میزان دو تا سه برابر افزایش می‌یابد و می‌توانند این ژل‌ها را در سایر استان‌ها هم توزیع کنند. در سایر استان‌ها نیز کارخانه‌های تولیدکننده ژل و محلول‌های ضد عفنونی کننده، این افزایش تولید را انجام داده‌اند و دانشکده‌های داروسازی هم اقدام به تولید این مواد کرده‌اند. البته بهتر بود که این اقدام یک یا دو هفته زودتر انجام می‌شد، اما با این حال فکر می‌کنم مشکل در این زمینه تا پایان هفته رفع شود. حتی امروز هم برخی از داروخانه‌ها توانستند محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی کننده مورد نیازشان را تامین کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آخرین خبرها از وضعیت نا آرامی ها در زندان عادل آباد

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که نا آرامی ها در زندان عادل آباد شیراز توسط نی...

عواقب ترکیب تحریم و کرونا از نظر ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در یک پیام اینستاگرامی تاثیرات تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه...

بودجه 100هزار میلیارد تومانی مبارزه با کرونا کجا هزینه می شود؟+فیلم

رئیس دفتر رئیس جمهور درمورد بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی مبارزه با آثار اقتصادی کرون...

از کرونا تا بازی ایران ژاپن در یک مستند

سازنده مستند «نفس‌گیر» می‌گوید این فیلم با دستمایه قرار دادن بازی تیم ملی ایران در بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news