اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 فروردین 1399
10 اسفند 1398 10 اسفند 1398
11:25 11:25

دولت مایحتاج مردم را تأمین کند تادر خانه‌هایشان بمانند!

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سلامت مردم اولویت همه مسئولان است ومردم نقش اصلی در مقابله با کرونا دارند.

موسوی: دولت تمهیدات لازم را برای حضور مردم در خانه‌هایشان بیندیشد

به گزارش سلام نو، سیدابوالفضل موسوی بیوکی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه از مبتلا شدن به ویروس کرونا، بیان کرد: ویروس کرونا نشان داده که با کسی شوخی ندارد و بزرگ و کوچک و مسئول و غیر مسئول را نمی شناسد. ما شاهد بودیم که دکتر حریرچی که خود الگو سلامت کشور بودند و در برنامه تلویزیونی اعلام کردند که نیاز به قرنطینه نیست خود مبتلا شده و اکنون در قرنطینه هستند. یا رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و حتی چند تن از نمایندگان مجلس نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

وی اظها کرد: این ویروس اکنون در کشور فراگیر شده و صرفا متعلق به یک استان نیست. البته بهتر بود از همان ابتدا که این ویروس از قم شیوع پیدا کرد با کنترل و محدود کردن ترددها جلوی گسترش را تا حدودی بگیرند، اما به هر حال این ویروس با مسائل سیاسی قاطی شد و اکنون در نقاط مختلف کشور پخش شده است.

نماینده مردم یزد در مجلس تصریح کرد: اکنون رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم ضروری است. از سوی دیگر مردم استان های سفر پذیر و سفر فرست وظایفی دارند که باید به آن توجه کنند. در گام اول باید از ترددهای غیر ضروری پرهیز شود. مردم نقش اصلی را در مقابله با این ویروس دارند. دولت صرفا می تواند اجتماعات را تعطیل کرده و امکانات بهداشتی را تامین کند.

وی در ادامه تاکید کرد: خواسته مردم باید تعطیلی هر اجتماعی باشد. مردم برای سلامتی خودشان باید نکات بهداشتی را رعایت کنند. از سوی دیگر دولت باید تمهیدات لازم برای ماندن مردم در خانه‌هایشان را فراهم کند. دولت زمانی که به مردم توصیه می‌کند در خانه هایشان بمانند باید تمهیدات لازم نظیر برنامه های تلویزیونی، تامین مایحتاج و سایر نیازهای مردم را بیندیشد.

وی افزود: سلامت مردم شوخی بردار نیست و در اولویت همه مسئولان قرار دارد. امروز بحث سیاسی مطرح نیست بلکه پای سلامت مردم به میان است. از سوی دیگر با توجه به پیشرفت‌های علمی و بهداشتی در داخل کشور از جامعه پزشکی و جوانان متخصص ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان انتظار می رود در مقابله با ویروس کرونا پیشتاز بوده و تخصص خود را به جامعه جهانی نشان دهند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ذوالنوری کرونا را شکست داد

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مجلس توانست ویروس کرونا را شکست دهد و به محل کار ب...

اولین جلسه علنی مجلس در 99 و حاشیه‌های کرونایی!

جلسه علنی مجلس در سال 99 درحالی برگزار شد که نمایندگان با پوشش‌هایی برای جلوگیری از ا...

وضعیت اضطراری در ژاپن اعلام شد

 شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن وضعیت اضطراری را برای دوره‌ای یک ماهه در ژاپن اعلام کرد.

طرح سه‎‌فوریتی تعطیلی کشور از دستور کار مجلس خارج شد

طرح سه فوریتی تعطیلی کشور امروز با اخطار نمایندگان از دستور کار خارج شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news