اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
10 اسفند 1398 10 اسفند 1398
13:46 13:46

کدام نمایندگان در ستاد ملی مقابله با کرونا حضور دارند؟

اسدالله عباسی اعلام کرد:سه نفر از اعضای هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ستاد مقابله با کرونا حضور دارند و نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس تعیین تکلیف خواهد شد.

عضویت سه عضو هیات رییسه مجلس در ستاد ملی مقابله با کرونا

به گزارش سلام نو، اسدالله عباسی سخنگوی ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات نشست هیأت رئیسه مجلس درباره نحوه برگزاری جلسات علنی گفت: در این نشست برخی مسائل کشور به ویژه موضوع شیوع ویروس کرونا در استان‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پیرو نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی مقرر شد که سه نفر از اعضای هیأت رئیسه مجلس از جمله آقایان پزشکیان، قاضی‌زاده هاشمی و رنجبرزاده در ستاد مقابله با کرونا حضور یافته و در این ستاد، موضوع نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس و نحوه بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ اظهار داشت: نمایندگان در صحن علنی،  لایحه مذکور را برای بررسی و برای اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع داده‌اند و کمیسیون در شرایط کنونی در حال بررسی این لایحه است و هنوز گزارشی به هیأت رئیسه مجلس ارسال نشده است.

عباسی افزود: در نشست امروز مقرر شد که در ادامه جلسات قبلی، فردا نیز جلسه کمیسیون تلفیق تشکیل شود تا هر چه سریع‌تر گزارش نهایی لایحه بودجه به هیأت رئیسه ارائه شود، بعد از آن هیأت رئیسه درباره نحوه بررسی لایحه در صحن علنی تصمیم‌گیری می‌کند.

وی درباره نحوه بررسی رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی تصریح کرد: با توجه به درخواست رییس‌جمهور از مقام معظم رهبری و اذن ایشان، مقرر شد تا زمان رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی، کشاورز به عنوان سرپرست وزارتخانه به فعالیت‌ خود ادامه دهد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس اضافه کرد: منتظر هستیم گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال ۹۹ و گزارش هیأت اعزامی به ستاد مبارزه با کرونا به هیأت رئیسه ارسال شود تا در جلسه بعدی درباره نحوه برگزاری جلسات علنی و بررسی موضوعاتی که در دستور قرار دارد، تصمیم‌گیری شود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ارائه طرح سه فوریتی نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس/قرنطینه کامل کشور در راه است؟

 رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه...

آقای لاریجانی جلسات مجلس را با ویدئو کنفرانس برگزار کنید!

علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت مجلس از علی لاریجانی رییس مجلس خواست جلسات مجلس از طریق...

اولین جلسه مجلس در سال 99 کی برگزار می شود؟

 اسدالله عباسی، سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس سه‌شنبه هفته آینده جلسه...

تکلیف برگزاری جلسات مجلس در دو هفته آینده مشخص شد

اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس، با صدور اطلاعیه ای وضعیت برگزاری جلسات مجلس را در...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news