اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
23 دی 1397 23 دی 1397
15:12 15:12
درباره سید حسن آقامیری؛

روحانی منتقدی که رسانه را می‌فهمد

سید حسن آقامیری از معدود روحانیونی است که نشان داده رسانه را می فهمد و بعد از سالها کاری کرده که توجهات به سمت منبر یک روحانی تا حد قابل تاملی افزایش یابد.

سلام نو – سرویس سیاسی: خبر به محض انتشار به سرعت در فضای مجازی پخش شد. خیلی زود هشتگ #سیدحسن_آقامیری در فضای توییتر ترند شد و کاربران فضای مجازی و همچنین برخی شخصیت ها نسبت به خلع لباس این روحانی منتقد واکنش نشان دادند.

به گزارش سلام نو ، بعد از ماجرای اسیدپاشی در اصفهان بود که کلیپ های این روحانی جوان سر و صدای زیادی به پا کرد. صحبت های انتقادی او برای هواداران و البته مخالفان زیادی به همراه داشت. مخالفان به طعنه او را روحانی تلگرامی خواندند و هواداران از او به عنوان یک روحانی متفاوت و نواندیش یاد کردند.

ویژگی خاص سیدحسن آقامیری به عنوان یک روحانی که خیل عظیم هوادارنش قشر جوان هستند، فهم بالای او نسبت به کارکرد رسانه و شبکه های اجتماعی است. سید حسن آقامیری در اینستاگرام، تلگرام و توییتر حضور فعال دارد و از گفتن انتقادات تاکنون ابایی نداشته است.

در کانال تلگرامی "بیدارباش" که بیش از دویست هزار دنبال کننده دارد، آقامیری کلیپ های سخنرانی خود را با بهترین و تاثیرگذارترین تدوین منتشر می کند. در اینستاگرام هم آقامیری با 1 میلیون و 400 هزار دنبال کننده به نوعی یک اینفلوئنسر محسوب می‌شود. بعد از اعلام خلع لباس او مخاطب های او افزایش چشمگیری داشته است. او هرازچندگاهی با اینستالایو های خود تلاش می کند تا با مخاطبان ارتباط برقرار کند و تمامی منبرهایی که می رود به صورت زنده از طریق اینستاگرام پخش می شود. آقامیری آن‌قدر در این سالهای اخیر محبوبیت به دست آورده که انتشار خبر خلع لباس او باعث واکنش نشان دادن شخصیت های مختلفی می‌شود. از افرادی چون معصومه ابتکار و سیداحمد خمینی گرفته تا سردار آزمون و امید حاجیلی نسبت به حکم اخیر سید حسن آقامیری موضع گرفتند.

هتک حیثیت روحانیت، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات مهم ترین اتهامات سیدحسن آقامیری است. او در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکسش کنار فرزندانش و بدون لباس روحانیت  نوشته است: بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و... با شکایت دادستان ویژه ی تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور اقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند و خلع لباس دائم .

مقامات دادسرای روحانیت گفته اند حکم وی بدوی است و حق تجدید نظر برای آقامیری وجود دارد. آقامیری پیش‌تر در مصاحبه ای گفته بود صفحه‌ شخصی اش هیچ ربطی به صنف او ندارد. او تاکید کرده بود: من نماینده‌ صنف خودم نیستم. سخنگویش هم نیستم. من یک آدمم. در خانه‌ام بابا هستم، یک جا داداش هستم، یک جا رفیقم. ربطی به لباس ندارد.

انتقادات گوناگون او از جمله اعتراض به بودجه های موسسات فرهنگی مختلف که به زعم او دستاوردی نداشته و البته مخاطب بسیار زیاد او هیچگاه به مذاق مخالفینش خوش نیامده است. فضای مجازی پر است از کلیپ های تقطیع شده سیدحسن آقامیری که مخالفینش آن را برای تخریب مستمسک قرار می دهند.

سیدحسن آقامیری بدون اینکه رسانه های عمومی را در اختیار داشته باشد با استفاده از بستر موجود در شبکه های اجتماعی پای خود را به بطن زندگی خیل عظیمی از مخاطبان که غالب آن جوانان هستند، باز کرده است. خلع لباس او هم نه تنها باعث نشده مخاطبین او کم شوند؛ بلکه افزایش چند صد هزار نفری مخاطبین اینستاگرامی او و همچنین ترند شدن هشتگ مربوط به این روحانی همه و همه نشان از آن دارد که کسر قابل توجهی از مردم نسبت به این روحانی جوان علاقه مند هستند.

سید حسن آقامیری از معدود روحانیونی است که نشان داده رسانه را می فهمد و بعد از سالها کاری کرده که توجهات به سمت منبر یک روحانی تا حد قابل تاملی افزایش یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news