اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
11 اسفند 1398 11 اسفند 1398
13:32 13:32

میزان سرایت کروناویروس بالاست/از سفرهای غیرضروری اجتناب کنید

محمود حسین بر، رئیس شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: میزان سرایت کروناویروس بالاست و فرد آلوده می‌تواند به راحتی بیماری را انتقال دهد.

میزان سرایت کروناویروس بالاست/ شهروندان داخل منازل خود بمانند

به گزارش سلام نو، رئیس شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: توصیه به شهروندان این است که حتی الامکان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و داخل منازل خود بمانند و تردد بی‌مورد داخل شهر نداشته باشند؛ همچنین در مکان هایی که تجمع زیاد است حضور پیدا نکنند.

محمود حسین بر در گفت وگو با ایسنا افزود: به شهروندان چابهاری با توجه به شرایط آب و هوایی خاص این شهرستان و به دلیل اینکه چابهار مقصد گردشگری است، توصیه می‌شود که از حضور در مکان های شلوغ و پرتردد خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا نقل محفل مردم و ایرانیان شده است اظهار داشت: کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که عامل یک‌سری بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی هستند.

وی ادامه داد: این ویروس که تحت عنوان "کووید ۱۹" از چین شروع شد، عامل نوعی بیماری است که واکسن ندارد و فقط با پیشگیری می‌توان جلوی ابتلا به آن را گرفت و هم اکنون این ویروس در ایران نیز انتشار پیدا کرده و ۲۰ استان کشور را نیز آلوده کرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چابهار ادامه داد: از آنجا که میزان سرایت کروناویروس بالاست و می‌تواند در سطوح آلوده تا چند روز هم زنده مانده و قابلیت انتشار داشته باشد، اگر شخص آلوده به این ویروس در جمع حضور داشته باشد، می‌تواند به راحتی بیماری را انتقال دهد.

وی اظهار داشت: راه های پیشگیری از این بیماری در بنرها و تابلوهای سطح شهر نصب و برای غربالگری اینگونه بیماران در سطح شهرستان چابهار، درمانگاه شماره ۴ شهری واقع در خیابان امام خمینی جنب اورژانس در نظر گرفته شده است؛ چابهاری ها در صورت داشتن علائمی نظیر تب، تنگی نفس، سرفه و یا احساس درد در قفسه سینه می‌توانند به این درمانگاه مراجعه و از راهنمایی پزشکان این مرکز بهره مند شوند.
/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نظر جدید وزارت بهداشت درباره میزان ابتلای جوانان به کرونا

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم به مرحله اجرای سناریوهای بدبینانه ...

کرونا از طریق تماس جنسی سرایت می کند؟

دکتر سید محمد علوی، مدیرگروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:...

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران اعلام شد/ ۳۴۵۲ نفر جان باختند/حال ۴۱۰۳ نفر وخیم است

کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا...

شلوغی اتوبوس های تهران در صبح امروز!/کرونا جان چند راننده را گرفت؟

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران گفت: صبح امروز تعداد مسافران اتوبوس زیاد ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news