اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
12 اسفند 1398 12 اسفند 1398
14:06 14:06
نماینده رشت:

اوضاع رشت نگران کننده شد / مسافران را به گیلان راه ندهید

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت اعلام کرد:در پی شیوع کرونا اوضاع رشت نگران کننده است و درخواست داریم اجازه ورود مسافران را به رشت ندهند.

کوچکی‌نژاد: اوضاع رشت نگران کننده است/ اجازه ورود مسافران به گیلان را ندهید

به گزارش سلام نو، جبار کوچکی نژاد در توضیح وضعیت شهر رشت بعد از شیوع کرونا در کشور گفت: در حال حاضر دو استان  قم و گیلان کانون بحران کرونا هستند؛ به این دلیل که بیشترین مبتلایان  مربوط به این دو استان می‌باشند. طبیعتا این موضوع می‌تواند بحران ایجاد کند.

وی با بیان این که امکاناتی همچون ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی در استان در حالت عادی کم است افزود: در شرایط فعلی این کمبود بیشتر شده و حتی ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کمیاب است؛ حال این که بیمارستان‌ها و کادر پزشکی و پرستاری باید بتوانند از چنین امکاناتی برای حفاظت از خود استفاده کنند. متاسفانه این کمبود باعث شده بسیاری از پزشکان و پرستاران در این استان مبتلا شوند.

این عضو مجمع نمایندگان استان گیلان خاطر نشان کرد: در حال حاضر در استان گیلان، مردم، پزشکان و پرستاران و کادر درمانی از امکانات حفاظت شخصی در برابر کرونا یعنی ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی برخوردار نیستند و از طرف دیگر تخت‌های بیمارستانی پر شده است.

کوچکی نژاد توضیح داد: به صورت عادی بیمارستان‌های رازی و پورسینا پر از بیماران است که در وضعیت فعلی تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی هم پر شده است. لازم است وزارتخانه‌های بهداشت و دفاع و سایر نهادها به میدان آمده و کمک کنند. آن هم در شرایطی که امکانات اولیه کم است و در داروخانه‌ها نیز این وسایل نایب شده است.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش بیماری کرونا در این شهرستان با زیاد شدن مسافرت‌ها گفت: متاسفانه بعد از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها حجم عظیمی از مسافران به شهرستان رشت و استان گیلان آمدند این باعث شد آنها خودشان و دیگران را آلوده کنند و حتی در برگشت به شهرهایشان آلودگی را با خود ببرند؛ به همین دلیل باید گیلان را قرنطینه کرد و ورود و خروج به این استان را کنترل نمود؛ مسافران مگر در صورت اضطرار تردد نداشته باشند.

وی در پایان خواستار اختصاص منابع لازم به استان گیلان شد و گفت: لازم است وزیر بهداشت و سازمان منابع و بودجه مطالبات بیمارستان‌ها و حقوق پرسنل را بدهند و امکانات لازم را فراهم کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پارلمان ایران از سه شنبه جلسه حضوری برگزار می‌کند

عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: از روز سه شنبه ۱۹ فروردین جلسات ...

سربازان گمنام امام زمان(عج) ۶۸هزار لیتر الکل متانول کشف کردند

۶۸۰۰۰ لیتر الکل متانول توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اصفهان کشف شد.

پاکستان: ترامپ تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند

عمران خان، نخست وزیر پاکستان اعلام کرد من از ترامپ می‌خواهم که تحریم‌ها علیه ایران را...

سند دروغگویی ایران اینترنشنال درباره درگذشت معاون نهاد رهبری +عکس

 درگذشت حجت الاسلام محمد مهدی صالحی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که مورد سو اس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news