اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 10 فروردین 1399
13 اسفند 1398 13 اسفند 1398
10:03 10:03

وکیل هنگامه شهیدی از رئیس قوه قضائیه چه درخواستی دارد؟

ترک همدانی وکیل مدافع هنگامه شهیدی با اظهار اینکه بخشنامه آقای رئیسی بخشنامه خوبی است گفت:ما می‌خواهیم بخشی از تنگ نظری‌هایی که ممکن است نسبت به برخی از متهمان وجود داشته باشد را کنار بگذاریم.

درخواست وکیل هنگامه شهیدی از رئیس قوه قضائیه/ نمی‌توانم درباره اینکه موکلم به کرونا مبتلا شده یا نه، اظهارنظر قوی کنم

به گزارش سلام نو، مصطفی ترک همدانی درباره درخواست خود از حجت الاسلام رییسی مبنی بر امکان استفاده هنگامه شهیدی از بخشنامه صادره وی جهت رفتن به مرخصی گفت: چند نکته را باید کنار هم بگذاریم. واقعا این بیماری فراگیری بالایی دارد و مرز نمی‌شناسد. چه بسا جاهایی همچون زندان‌ها، سربازخانه‌ها و جاهای دیگری که محدود است و امکان خروج ندارند و احتمال فراگیری یا تبعات بالاتری دارند.

وکیل مدافع هنگامه شهیدی گفت: بر همین اساس بود که رئیس قوه قضائیه صدور بخشنامه ویژه را انجام دادند و لازم دانستند درباره مرخصی‌ها مسامحه و سهولت بیشتری به کار بسته شود. حتی درباره پرونده‌های امنیتی هم توضیحاتی دادند و دستورالعملی صادر کردند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: حداقل در مورد موکل خودم می‌توانم اظهارنظر کنم، از دید ضابطان یا کسانی که شاکی آن پرونده بودند نحوه گفتار و انتقاد موکلم در گذشته مطرح بوده است. این یعنی اگر موکلم آزاد شود خطرهایی همچون برداشتن اسلحه و کارهای خطرناک از او بر نمی‌آید. او یک خانم جوان است.

این حقوقدان اظهار داشت: از آنجایی که موکلم سابقه بیماری قلبی و کلیوی هم داشته و چندین بار به بیمارستان مراجعه کرده، بنابراین مطابق نظر پزشکانی که خارج از زندان درمورد بحث کرونا ویروس شنیده می‌شود، این‌ها در معرض خطر بیشتری هستند.

وی با تاکید بر اینکه بنده نمی‌توانم درباره اینکه موکلم به کرونا مبتلا شده یا نه، اظهارنظر قوی کنم، گفت: اما از نشانه‌هایی که مادرش برای من تعریف می‌کرد که دارای سرفه شدید و نشانه‌های این بیماری بوده و گویا اظهار داشته ممکن است در آن بخشی که که ایشان را نگهداری می‌کنند فراگیری وجود داشته باشد، درخواست کردم برای اینکه عواقب بدتری پیدا نکند یا به عنوان یک وکیل دادگستری که اطلاعاتی در این باره به من رسیده به رئیس قوه قضائیه این امر را انتقال دهم. از این بابت این توییتی را نوشتم و درخواست کمک کردم.

ترک همدانی گفت: بخشنامه آقای رئیسی بخشنامه خوبی است اما در اجرا هم سرعت می‌خواهیم و هم اینکه یک بخشی از تنگ نظری‌هایی که ممکن است نسبت به بعضی از متهمان یا محکومان وجود داشته باشد را کنار بگذاریم تا بتواند کمک کند. به ویژه زندانیان موسوم به زندانیان سیاسی فکر می‌کنم مستحق‌تر از خیلی کسانی هستند که بتوانند از این بخشنامه استفاده کنند.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

رئیسی آخرین وضعیت کرونا را در کشور پیگیری کرد

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در تماس تلفنی با وزیر بهداشت آخرین اقدامات انجام گرفته...

آزادی هنگامه شهیدی با وثیقه ۸۰۰ میلیونی

وکیل هنگامه شهیدی روزنامه‌نگار، اعلام کرد که موکل او با وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی تا ۱۸...

رییس جمهور به اقدام رییسی در صدور بخشنامه در حوزه فضای مجازی واکنش نشان داد

 محمود واعظی اعلام کرد رییس‌جمهور در واکنش به بخشنامه جدید رییس قوه قضاییه با صدور نا...

ورود رئیس قوه قضائیه به تبریز

آیت الله رئیسی به همراه یک هیأت عالی قضایی وارد تبریز شد تا به بررسی آخرین مسائل قضای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news