اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
14 اسفند 1398 14 اسفند 1398
13:25 13:25

زنگ خطر برای همه ایرانیان به صدا درآمد/سفر به گیلان را لغو کنید

محمدحسین قربانی، عضو مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: از مردمی که قصد سفر به گیلان را دارند می‌گویم برای در امان ماندن خودشان و مردم از سفر پرهیز کنند.

قربانی: مردم به گیلان سفر نکنند

به گزارش سلام نو، یک عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان این‌که این استان تبدیل به کانون ابتلا به کرونا شده است از مردم خواست که به این استان سفر نکرده و مسافرت خود را لغو کنند.

محمدحسین قربانی در خصوص آخرین وضعیت شرایط استان گیلان بعد از شیوع کرونا، اظهار کرد: بعد از شیوع کرونا استان گیلان به عنوان کانون ابتلا به این ویروس تمدید شد همه امکانات و نیروها به کار گرفته شد. با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و حضور نماینده ویژه وزیر بهداشت در این استان توانستیم حداقل‌ها را فراهم کنیم.

وی با گلایه از عدم همکاری مردم در این استان، گفت: متاسفانه مقداری هماهنگی و همکاری مردم در گیلان کم است هنوز نتوانستیم مردم را قانع کنیم که در خانه مانده و بیرون نیایند. این شرایط در کنار وضعیت مرطوب منطقه و ماندگاری ویروس باعث شده که گیلان دارای بیشترین شیوع ابتلا به کرونا و حتی کانون کرونا در کشور باشد.

نماینده آستانه اشرفیه با تاکید بر این‌که از همه توان و امکانات برای عبور از بحران استفاده می‌شود، اضافه کرد: برای کنترل ویروس وحشی و مهاجم کرونا که تبدیل به اپیدمی شده است به همکاری همه آحاد مردم احتیاج داریم. آنها باید از خانه‌ها بیرون نیایند. در این بین مسافرت مردم به استان گیلان مزید بر علت شده است و با صدای بلند زنگ خطر را برای همه ایرانیان به صدا درآورده و به آنهایی که قصد سفر به گیلان را دارند می‌گویم برای در امان ماندن خودشان و مردم از سفر پرهیز کنند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد براین‌که ماندن در خانه‌ها بهترین راه برای مقابله با کرونا است، افزود: از خانواده‌ها می‌خواهم که به گیلان سفر نکنید چون استان گیلان امکانات صیانتی و بیمارستانی و تجهیزات کافی ندارد و ما نمی‌توانیم از شما مراقبت کنیم پس اگر به هر دلیلی در ایام تعطیلات قصد سفر به گیلان را دارید آن را لغو کنید.

قربانی درباره‌ی اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مسافران به استان گیلان گفت: وزارت راه و شهرسازی، سازمان هلال‌احمر و استانداری محدودیت‌هایی را در ورودی‌های استان گیلان لحاظ کرده‌اند اما فرهنگ مردم ما با چین متفاوت است و نمی‌توان با قوه قهریه با آنها برای سفر نکردن برخورد کرد مهم آن است که مردم همکاری کنند تا این ویروس را شکست دهیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آخرین خبرها از وضعیت نا آرامی ها در زندان عادل آباد

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که نا آرامی ها در زندان عادل آباد شیراز توسط نی...

عواقب ترکیب تحریم و کرونا از نظر ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در یک پیام اینستاگرامی تاثیرات تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه...

بودجه 100هزار میلیارد تومانی مبارزه با کرونا کجا هزینه می شود؟+فیلم

رئیس دفتر رئیس جمهور درمورد بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی مبارزه با آثار اقتصادی کرون...

از کرونا تا بازی ایران ژاپن در یک مستند

سازنده مستند «نفس‌گیر» می‌گوید این فیلم با دستمایه قرار دادن بازی تیم ملی ایران در بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news