اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 10 فروردین 1399
14 اسفند 1398 14 اسفند 1398
14:45 14:45

نمایندگان درباره کرونا پراکنده‌گویی نکنند

علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت:تنها مرجع اطلاع‌رسانی در مورد تعداد مبتلایان به کرونا ستاد مقابله با کرونا است. 

ستاد مقابله با کرونا تنها مرجع اطلاع‌رسانی در مورد تعداد مبتلایان است

به گزارش سلام نو، «علی نوبخت حقیقی» روز چهارشنبه با بیان اینکه اقدامات متعددی در کمیسیون بهداشت مجلس برای مقابله با کرونا انجام شد، اظهار داشت: یکی از این اقدامات انتخاب ۵ نفر از اعضای کمیسیون بهداشت برای عضویت در قرارگاه کرونا ویروس بود و امروز نخستین نشست آنها برگزار شد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان رییس کمیسیون بهداشت مجلس به طور مرتب با وزیر بهداشت و معاونان وی در تماس هستم و در جریان آخرین اطلاعات قرار می‌گیرم و اطلاعات به صورت دو سویه ارائه می‌شود.

نوبخت حقیقی از نمایندگان و مسئولان خواست از پراکنده‌گویی در مورد کرونا پرهیز کنند و ادامه داد: هر چند بر اساس قانون و تصمیم و نظر شورای عالی امنیت ملی ستاد مقابله با کرونا باید اطلاعات و آمار مبتلایان به کرونا را ارائه کند اما متاسفانه برخی از نمایندگان آماری را مطرح که رسانه‌های خارجی به آنها استناد می‌کنند در حالی که این مسئله تخصصی و فنی است و در صلاحیت کمیسیون بهداشت است که با هماهنگی با وزارت بهداشت و ستادملی مقابله با کرونا مطرح کند.

وی یادآور شد: ستاد پدافند غیرعامل در مجلس فعال شده و دبیر کمیسیون بهداشت مسئول این ستاد است و نمایندگان مجلس اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در زمینه کرونا هستند می‌توانند از طریق این ستاد اطلاعات مورد نظر را کسب کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: همچنین برای فعال کردن نمایندگان کمیسیون بهداشت کانال جدیدی ایجاد و تعامل مناسب میان معاون پارلمانی وزارت بهداشت و معاون حقوقی سازمان نظام پزشکی را برقرار کردیم تا وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت و سازمان نظام پزشکی بتوانند مسائل را به هم منتقل کنند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

رهبر انقلاب: طرح غربالگری کار بزرگی است

رهبر انقلاب در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت درباره اقدامات مقابله با کرونا فرمودند: طرح ...

باید خودمان را برای زندگی با کرونا آماده کنیم/شرایط ما شرایط جنگ سیاسی نیست

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: در شرایط جنگ سیا...

سخنگوی دولت از ضرورت شادی پس از کرونا گفت!

علی ربیعی، سخنگوی دولت در اینستاگرام خود با انتشار متنی به ضرورت شادابی جامعه در دورا...

برادر رییس دولت اصلاحات کرونا گرفت

محمدرضا خاتمی، برادر رئیس اصلاحات مبتلا به کرونا شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news