اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
23 دی 1397
19:49

نگاه ویژه دولت به بخش خصوصی در بودجه 98

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در بودجه 98 به بخش خصوصی نگاه سرمایه گذاری دارد.

به گزارش سلام نو، محمدرضا رضایی کوچی امروز یکشنبه درخصوص نقاط قوت لایحه بودجه 98 افزود: اگر بخواهیم با یک نگاه عمرانی لایحه بودجه سال آتی دولت را مورد ارزیابی قرار دهیم، باید گفت، در تبصره 19 این لایحه، نگاه ویژه ای به واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی و ایجاد انگیزه و اعتمادسازی این بخش و دولت شده است.
وی با اشاره به توجه دولت به بخش خصوصی همچنین اظهار داشت: به نظر می رسد، نگاه دولت در تبصره ذکر شده، به این بخش، بیش از آنکه پیمانکاری باشد، سرمایه گذاری است که می توان این موضوع را از امتیازات ویژه لایحه بودجه 98 دانست.
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به اعتقادی، با وجود حجم گسترده ای از پروژه های نیمه تمام عمرانی، که فراهم کردن زمینه های حضور فعال بخش خصوصی برای تکمیل آنها ضروری به نظر می رسد.
رضایی کوچی با تاکید بر لزوم حضور بخش خصوصی در این پروژه ها همچنین تصریح کرد: مهمترین راه حل خروج از پروژه های عمرانی نیمه تمام در کشور، فراهم کردن زمینه های جذب و همکاری بخش خصوصی و واگذاری پروژه ها به این بخش است.
وی یادآور شد: در تبصره 19 لایحه دولت، که البته نمایندگان مجلس در کمیسیون عمران آن را کامل تر نیز کردند، شرایط بهتری برای جذب، همکاری و حضور بخش خصوصی به نسبت سال های گذشته دیده شده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس در ادامه بیان کرد: توجه به موضوع تولید و راه اندازی مسکن، با توجه به نیاز قشر آسیب پذیر جامعه در این بازار از برنامه های اصلی مجلس شورای اسلامی است.
رضایی کوچی با اشاره به رویکرد بودجه ای دولت در بخش مسکن یادآور شد: امیدواریم دولت در لایحه 98، حوزه مسکن را مورد توجه بیشتر خود قرار داده و بتوان آثار ملموس تری از حمایت دستگاه ها به بانک ها را در این زمینه مشاهده کرد.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری لایحه بودجه سال 98 را روز چهارم دی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور از روز شنبه 27 بهمن ماه در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.
بر اساس اعلام هیات رییسه، مجلس تا چهارشنبه 19 دی ماه جلسه علنی دارد. نمایندگان از یکشنبه 23 دی تا چهارشنبه 26 دی ماه به سرکشی حوزه های انتخابیه می روند و در این مدت کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه تشکیل جلسه خواهد داد.
همچنین مجلس از یکشنبه 30 دی تا چهارشنبه 17 بهمن به مدت سه هفته جلسه علنی دارد که در این مدت هم اعضای کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه 98 را در این کمیسیون ادامه می دهند.
پس از آن نمایندگان از روز یکشنبه 21 بهمن تا چهارشنبه 24 بهمن به مدت یک هفته برای سرکشی به حوزه های انتخابیه می روند و رسیدگی به لایحه بودجه سال آتی از 27 بهمن در مجلس آغاز می شود. /ایرنااخبار مرتبط

افزایش 1700 میلیارد تومانی بودجه ورزش

داوود محمدی، نماینده کم حرف مردم تهران از افزایش 1700 میلیارد تومانی بودجه ورزش خبر د...

ضرورت برابری حقوق کارگران با کارمندان / مجلس نمی‌تواند برای بنگاه اقتصادی بخش خصوصی تصمیم بگیرد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که افزایش دستمزد کارگران از درآمد بنگاه...

افشاگری سرافراز از زد و بندهای این سازمان

رئیس پیشین صدا وسیما گفت: ضرغامی از بودجه ای که دراختیارش بود مفصل استفاده می کرد.

شرکت‌های شستا متعلق به بخش خصوصی است

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی  گفت: دولت می‌تواند به عنوان یک تیم کارشناسی به...

دیدگاه خود را بنویسید