اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
16 اسفند 1398 16 اسفند 1398
09:20 09:20

خطر بیخ گوش پزشکان گیلانی/امکانات حداقلی نداریم

دکتر رضا قنبرپور، دبیر ستاد مقابله با کرونا در نظام پزشکی گیلان گفت: در روزهای کرونایی مطب ها امکانات حداقلی نظیر ماسک و گان ندارند.

مبتلا شدن تعدادی از پزشکان گیلانی به کرونا/ مطب ها ماسک و گان ندارند

به گزارش سلام نو، دبیر ستاد مقابله با کرونا در نظام پزشکی گیلان با بیان اینکه پزشکان نمی توانند بدون عذر موجه مطب های خود را تعطیل کنند، گفت: تعدادی از پزشکان به خاطر ابتلا به ویروس کرونا بستری هستند.

دکتر رضا قنبرپور در گفت وگو با ایسنا، سازمان نظام پزشکی را پل ارتباطی بین جامعه پرشکی و نهادها و سازمان ها در شرایط بحران دانست و اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی استان تصمیماتی که در سطح کلان گرفته می شود را به جامعه پزشکی ابلاغ می کند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و استان گیلان، افزود: به دنبال اعلام رسمی بحران بیماری کرونا در کشور به جامعه پزشکی استان اکیدا اعلام کردیم از هرگونه تعطیلی مطب ها بدون عذر موجه خودداری کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در نظام پزشکی گیلان با بیان اینکه در شرایط فعلی پزشکان به چند دسته تقسیم می شوند، گفت: تعدادی از پزشکان در مراکز درمانی استان مشغول درمان مبتلایان به عفونت های ویروسی و تنفسی هستند و بدون امکانات حفاظت شخصی شبانه روز تلاش می کنند.

دکتر قنبرپور با اشاره به تلاش بخشی از پزشکان جهت درمان بیماران اورژانسی همچون تصادفات و جراحی ها، خاطرنشان کرد: مراجعه بیماران غیر کرونایی مانند گذشته ادامه دارد.

وی از بستری شدن تعدادی از پزشکان به خاطر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و یادآور شد: برخی از پزشکان به واسطه کهولت سن و داشتن بیماری های زمینه ای باید از فضای درمان دور باشند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در نظام پزشکی گیلان با اشاره به حضور اغلب پزشکان در مطب های خود، تصریح کرد: پزشکان نمی توانند بدون عذر موجه مطب  خود را تعطیل کنند لذا سازمان نظام پزشکی ساز و کار لازم جهت برخورد حقوقی و انتظامی با تعداد معدودی از پزشکان که بدون عذر موجه اقدام به تعطیل کردن مطب های خود کرده اند را دارد.

وی با اشاره به کمبودهای بهداشتی و حفاظتی سازمان نظام پزشکی استان، اظهار کرد: در روزهای کرونایی مطب ها محلی برای انتشار ویروس هستند و لذا از مسئولان می خواهیم امکانات حداقلی نظیر ماسک و گان را در اختیار جامعه پزشکی استان قرار دهند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سیزده بدر در خانه بمانید!

روحانی ضمن درخواست از مردم برای ماندن در خانه در روز طبیعت خاطرنشان کرده اگر دولت، دس...

محدودیت‌های سختگیرانه تا ۲۰ فروردین تمدید شد/موفقیت در مبارزه با کرونا به خاطر حمایت مردم است

محدودیت‌های سختگیرانه که تا ۱۵ فروردین اعلام شده بود تا ۲۰ فروردین ماه تمدید شد اگرچه...

بحران قبر در عراق!

تعدد جان باختگان کرونا در عراق باعث شده تا دفن مرده ها در این کشور به دلیل کمبود قبر ...

آخرین خبرها از وضعیت نا آرامی ها در زندان عادل آباد

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که نا آرامی ها در زندان عادل آباد شیراز توسط نی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news