اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
16 اسفند 1398 16 اسفند 1398
12:12 12:12

آماری از کرونا در آذبایجان شرقی

محمد حسین صومی،  رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: شمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۸۳ نفر رسید.

افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در آذربایجان شرقی

به گزارش سلام نو، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۸۳ نفر رسیده و تا به این لحظه هشت نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان فوت کرده‌اند.

محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان اینکه امروز ۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا از بیمارستان ترخیص شده‌اند، اظهار کرد: افزایش چند ده نفری موارد مثبت جدید در استانمان در حد انتظار بوده و روال طبیعی این چنین است.

او با اشاره به تداوم حضور و تردد مردم در مراکز خرید و مسیرهای پر رفت و آمد، گفت: این وضعیت اصلا قابل قبول نیست، سیستم درمانی ما توانمند بوده و ما کار می‌کنیم، اما اجتماعات و شلوغی بازار مایه تاسف بوده و آسان‌ترین راه انتقال کرونا، تجمعات و شلوغی‌ها است.

او تاکید کرد: برداشتمان این است که اگر تا دو هفته آینده اجتماعات را کم کنیم، انشاالله ویروس زمین‌گیر خواهد شد و وضعیت بهبود پیدا خواهد کرد.

صومی خاطرنشان کرد: فعلا تاکید داریم که مردم در ایام عید هم دید و بازدیدها را کم و حوصله کنند تا در فصل بهار دور هم باشند.

اودر ادامه با نادرست خواندن برخی شایعات، گفت: استعمال دخانیات انسان را نسبت به ابتلا به بیماری‌های ویروسی مستعد می‌کند و کشیدن سیگار تاثیری در پیشگیری ندارد.

او بیان کرد: وسواس بیش از حد، ذهن و جسم را درگیر می‌کند و باید تعادل ایجاد کنیم، ماسک ابزار پیشگیری برای کسانی است که مشکلات ریوی و بیماری زمینه‌ای داشته و یا به دلیل تردد در برخی محیط‌ها ترس از انتقال و ابتلا دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش پایانی سخنانش متذکر شد: ویروس در محیط خشک، تکثیر و منتشر نمی‌شود، محیط را برای خودمان ناامن نکنیم، وقتی با سطوحی مواجه هستیم که از استریل بودن آن مطمئن نیستیم، باید شست و شو و ضد عفونی انجام دهیم.

/باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

icon news

هشدار به خوزستانی ها: کرونا بیشتر می شود!

دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، از افزایش نسبی موراد ابتلا به کرونا در چند رو...

شرایط برگزاری مراسم در تالار‌های پذیرایی اعلام شد

خسرو ابراهیمی‌نیا، رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی گفت: تالارهای پذیرایی بعد از حدود د...

هشدار به انگلیسی ها درباره یک بیماری به جز کرونا

مقامات بهداشتی انگلیس نسبت به تکثیر یک باکتری‌های خطرناک هشدار دادند که موجب نوعی ذات...

فقط صحن اماکن مقدس باز می شود/رواق ها و حرم ها هنوز بسته است

محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالن ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news