اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
16 اسفند 1398 16 اسفند 1398
16:55 16:55

آخرین وضعیت کرونا در البرز؛ خیرین کمک کنند

دکتر سیدحسین اینانلو، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مسئولان کشور باید برای کرونا در البرز تصمیمات جدی‌تری بگیرند.

مسئولان کشور باید برای کرونا در البرز تصمیمات جدی‌تری بگیرند/روند خوبی نداریم

به گزارش سلام نو، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز، آخرین وضعیت شیوع کرونا، تعداد مبتلایان، بهبود یافته‌ها و فوتی‌های این بیماری در استان را تشریح کرد و گفت: لازم است خیرین در این شرایط برای تهیه لباس‌های مخصوص به کمک دانشگاه علوم پزشکی بیایند.

دکتر سیدحسین اینانلو روز جمعه ۱۶ اسفند در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان البرز گفت:  تاکنون ۷۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری داشته‌ایم که نیمی از این افراد بهبود یافته و در حال حاضر ۳۵۰ نفر بستری هستند.

اینانلو خاطرنشان کرد: مرگ و میر این بیماری بالا نیست و تاکنون ۱۲ نفر در البرز به دلیل کرونا فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه اغلب افرادی که به خاطر کرونا بستری می‌شوند درمان شده و مشکلی برای انان به وجود نمی‌آید، موضوع مهمی که نگران آن هستیم کمبود دارو و بار روانی اقتصادی و اجتماعی است که اگر همه گیر شود تعداد مرگ و میرها به شدت و چشمگیر افزایش پیدا می کند.

این مسئول با بیان اینکه وضعیت البرز نسبت به سایر مناطق درگیر بهتر است تصریح کرد: اما اگر با این روند پیش برود طی یک تا دو هفته آینده وضعیت البرز هم شبیه سایر مناطق درگیر که وضعیت خوبی ندارند خواهد شد، مسئولان کشور باید برای البرز تصمیمات جدی‌تری بگیرند.

وی در ادامه اعلام کرد: یکی از مشکلات اساسی که ما در بیمارستان‌ها داریم کمبود لباس‌های یکسره است، البته در اقلام محافظتی مشکل جدی نداریم ولی این لباس‌ها را کم داریم و به دلیل قیمت بالا تهیه آن برای دانشگاه علوم پزشکی مشکل است بنابراین بهترین موقع است که  خیرین با مشارکت خود کمک کنند، در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی شرکت‌های معتبری را به آنان معرفی می‌کند تا خیرین لباس‌ها را تهیه کنند و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

توضیحات رئیس پلیس راهور درباره لغو طرح کاهش آلودگی هوا

سردار محمد رضا مهماندار توضیحاتی درباره  عدم اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در هفته جاری ب...

شفاف سازی درباره ارتباط بین کرونا و آخرالزمان!

آیت الله فاضل لنکرانی رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)توضیحاتی درباره مسائل و اتفاقات پیش...

بررسی طرح خودکفایی استان‌ها در تولید کالاهای اساسی

در ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،طرح خودکفایی استان ها...

فردا اولین جلسه تلکنفرانس مجلس برگزار می شود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که اولین جلسه تلکنفرانس تلویزیونی مجلس برگزار می شود...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news