اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 10 فروردین 1399
17 اسفند 1398 17 اسفند 1398
14:05 14:05

زائران سرگردان در قم قرنطینه شدند!

حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی استان قم اعلام کرد با هماهنگی مسئولان امنیتی و استانداری، مسافران هندی و پاکستانی که در شهر قم سرگردان مانده‌اند در حاشیه امنیتی و بهداشتی قرار گرفته‌ و قرنطینه خواهند شد.

قرنطینه زائران سرگردان هندی و پاکستانی در قم

به گزارش سلام نو، حمید یزدانی درباره وضعیت این مسافران توضیح داد: آن‌ها قبلا در شهر مشهد بوده‌اند و در چند روز گذشته به قم وارد شده‌اند، نمی‌دانیم از چه طریق هم وارد شده‌اند. با مسوولان امنیتی و استانداری مکاتبه کردیم که این زائران و مسافران در حاشیه امنیتی و بهداشتی قرار گیرند و قرنطینه شوند، از آن طرف هم پاکستان و هندوستان بلیت صادر نمی‌کنند که این مسافران به کشورشان برگردند.

او با انتقاد از ادامه سفرها، گفت: آن‌هایی که تخطی می‌کنند، با جان مردم بازی می‌کنند، کار آن‌ها نوعی خودکشی و دیگرکشی است.

وی همچنین با اشاره به تعطیلی مراکز اقامتی در استان قم، به بیکار شدن حدود ۳۵۰۰ کارگر دائمی و فصلی شاغل در صنعت گردشگری این استان، اشاره کرد و افزود: با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و استاندار قم مکاتبه کردیم تا از طریق اداره کار، برای این افراد، مخصوصا کارگردان فصلی، بیمه بیکاری برقرار کنند. این اقدام به خانه ماندن مردم کمک می‌کند. از وزیر خواهش کردیم که قم را پایلوت چنین طرحی کند.

یزدانی با اشاره به احتمال ورشکستگی هتلدران و سرمایه‌گذاران بزرگ گردشگری درصورت تداوم اپیدمی ویروس کرونا، اظهار کرد: بعضی از هتل‌ها حدود یک میلیارد تومان اجاره‌بها می‌دهند و هزینه‌های دیگری چون حامل‌های انرژی دارند، برخی هم تجهیزاتی را پیش خرید کرده بودند و حالا متضرر شده‌اند، درحالی‌که بانک‌ها از اقساط خود نمی‌گذرند. نامه‌ای با مشورت استاندار خطاب به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نوشته‌ایم تا در در هیات دولت مطرح کنند که اقساط بانک‌ها به تعویق افتد و تسهیلات بلاعوض پرداخت شود. همچنین بخشودگی تاخیر اقساط و معافیت‌های بیمه، مالیات، عوارض و دارایی برقرار شود؛ تا هتل‌ها به سمت ورشکستگی نروند، اگر زودتر فکری نشود، حتما این اتفاق می‌افتد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

باید خودمان را برای زندگی با کرونا آماده کنیم/شرایط ما شرایط جنگ سیاسی نیست

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: در شرایط جنگ سیا...

سخنگوی دولت از ضرورت شادی پس از کرونا گفت!

علی ربیعی، سخنگوی دولت در اینستاگرام خود با انتشار متنی به ضرورت شادابی جامعه در دورا...

برادر رییس دولت اصلاحات کرونا گرفت

محمدرضا خاتمی، برادر رئیس اصلاحات مبتلا به کرونا شد.

روحانی: برای اوج‌گیری کرونا آماده‌ایم /برخی دنبال مچ‌گیری هستند

 حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: جزو کشورهایی ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news