اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 14 فروردین 1399
17 اسفند 1398 17 اسفند 1398
15:35 15:35

وزیر دفاع: تحریم‌ها فرصتی طلایی برای کشور است

سرتیپ امیر حاتمی بیان کرد تحریم‌ها  یک فرصت طلایی برای شناسایی و دست‌یابی به ظرفیت های علمی و دانش داخلی کشور است.

وزیر دفاع: تحریم‌ها فرصت طلایی برای دست‌یابی به دانش داخلی است

به گزارش سلام نو، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: تحریم‌های همه جانبه علیه صنعت دفاعی، می تواند به عنوان یک فرصت طلایی برای شناسایی و دست‌یابی به ظرفیت های علمی و دانش داخلی کشور مورد استفاده قرار گیرد.

سرتیپ امیر حاتمی روز شنبه با حضور در صنایع هواپیماسازی وزارت دفاع و در جمع مدیران ارشد این صنعت اظهارداشت: تمام تلاش دشمن بر آن است تا با زمین‌گیر کردن صنایع خرد و کلان کشور، زندگی عادی مردم را با مشکل و مانع مواجه سازد و مجموعه کل کشور را ناکارآمد و ناتوان نشان دهند.

وزیر دفاع با بیان اینکه قام معظم رهبری (مدظله العالی) بر دو مولفه اساسی و راهبردی اقتصادی مقاومتی و  قوی شدن تأکید کرده اند و آنرا به عنوان راهکارهای پیشرفت ملت ایران بسیار حائز اهمیت دانسته اند، افزود: تحریم شکنی برای کشور و نیروهای مسلح از شاخصه های قوی شدن به حساب می آید.

حاتمی همچنین از مدیران ارشد صنایع هواپیماسازی وزارت دفاع خواست تا با برنامه ریزی هوشمندانه و دقیق، گام های بلندی را متناسب با نیازهای روز کشور و در جهت ارتقاء شاخص های ملی، منطقه ای و بین المللی بردارند.

وی برنامه های پیش رو و آینده این صنعت در امیدآفرینی، توسعه مبتنی برارائه خدمات متنوع، پیشرفته و بدون وقفه به نیروهای مسلح که در خط مقدم دفاع از حدود و ثغور ایران اسلامی هستند را حائز اهمیت دانست و آنرا جلوه‌ای بارز و افتخار آفرین برای این کشور برشمرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از تلاش های مخلصانه متخصصان صنایع هواپیماسازی ایران (صها)، راه اندازی خطوط بازآماده سازی (اورهال) و تولید قطعات بومی مورد نیاز هواپیماها را اقدامی جهادی و در جهت مقابله جدی با تحریم های نظام سلطه دانست.

حاتمی تصریح کرد: انجام مأموریت های خطیر (صها)، نقش موثری در ارتقاء آمادگی و توان رزمی نیروی هوایی و نیروهای مسلح داشته و بسیار ارزشمند است.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

وزیر دفاع دستور تولید مواد ضد عفونی‌کننده و ماسک را صادر کرد

امیر سرتیپ حاتمی در پی شیوع ویروس کرونا دستور تولید مواد ضد عفونی کننده و ماسک های به...

مردم وجه تمایز قدرت در جمهوری اسلامی هستند

امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور نیروهای مسلح در مناطق زلزل...

امیر حاتمی: مقتدرانه به ماجراجویی دشمن پاسخ میدهیم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح آماده پاسخگویی مقتدرانه به هر ماج...

لوح تقدیر رهبری به امیرحاتمی جوان در سال 66 +فیلم

فیلم لحظه دریافت لوح تقدیر توسط وزیر دفاع کنونی از دستان مقام معظم رهبری در زمان ریاس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news