اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 10 فروردین 1399
19 اسفند 1398 19 اسفند 1398
08:15 08:15

پیشگیری از کرونا فقط یک راه دارد!

بیمقدار نماینده مردم تبریز با بیان اینکه تنها راه پیشگیری از شیوع کرونا ماندن در خانه است گفت:اگر کسی به توصیه ها بی توجهی کند سلامت سایر اعضای جامعه را به خطر می‌اندازد.

نماینده تبریز: تنها راه پیشگیری از شیوع کرونا ماندن در خانه است

به گزارش سلام نو، شهاب الدین بیمقدار با تاکید بر ضرورت توجه مردم به توصیه‌های پزشکی و ماندن در خانه در شرایط فعلی، بیان کرد: پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رفتن به مسافرت در شرایط کنونی فوق العاده ضروری است.

این عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در ادامه تاکید کرد: باید جلوی مسافرت های غیر ضروری گرفته شود. متاسفانه شاهدیم که بعضا مردم تهران از شهری آلوده قصد سفر به مقصدی آلوده نظیر گیلان و مازندران دارند. بنده کلیپی در فضای مجازی دیدم که فردی با افتخار می‌گفت ما مامور راهداری را شکست دادیم و به سمت شمال می رویم. این رفتارها در شرایط کنونی غیر اخلاقی و ناپسند است.

وی در ادامه با بیان اینکه «ما از ابتدا نیز به وزارت بهداشت پیشنهاد قرنطینه شهرهای آلوده را دادیم، اما اجرایی نشد» اظهار کرد: این ویروس به سرعت در حال شیوع است و از تماس انسان با انسان یا انسان با سطوح منتقل می شود. اکنون تنها راه پیشگیری و مدیریت شیوع این ویروس ماندن در خانه است. بی توجهی یک فرد به این توصیه ها می تواند سلامت سایر اعضای جامعه را تهدید کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: خوشبختانه امروز همه علما نیز دستورات ستاد مقابله با کرونا را تایید کردند. مردم نیز باید به این دستورات توجه ویژه داشته باشند. از سوی دیگر باید برای اقشار آسیب پذیر نظیر کارگران، دست فروشان و افراد روزمزد فکری شود. دولت باید از طریق صندوق توسعه ملی با اذن رهبری مبلغی برای حمایت از این قشر در شرایط کنونی برداشت کند و طرحی حمایتی فراهم کند.

بیمقدار در پایان خاطرنشان کرد: ادارات نیز باید به صورت شیفتی شده و تا جایی که امکان دارد از طرفیت دور کاری استفاده شود. امروز هم امکان تحصیل و هم امکان انجام کارهای اداری از راه دور وجود دارد. در استان آذربایجان شرقی نیز از استاندار تقاضا کردیم که ورود مسافران ممنوع شود. مردم با ماندن در خانه می توانند جلوی شیوع این بیماری را بگیرند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سربازان گمنام امام زمان(عج) ۶۸هزار لیتر الکل متانول کشف کردند

۶۸۰۰۰ لیتر الکل متانول توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اصفهان کشف شد.

پاکستان: ترامپ تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند

عمران خان، نخست وزیر پاکستان اعلام کرد من از ترامپ می‌خواهم که تحریم‌ها علیه ایران را...

سند دروغگویی ایران اینترنشنال درباره درگذشت معاون نهاد رهبری +عکس

 درگذشت حجت الاسلام محمد مهدی صالحی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که مورد سو اس...

اظهارات مهم روحانی درباره بازگشایی مدارس بعد از تعطیلات+ فیلم

حسن روحانی امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا توضیحاتی درباره سال تحصیلی و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news