اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
19 اسفند 1398 19 اسفند 1398
08:49 08:49

/ ۱۰۰درصد⁩ نقاط بحرانی قرنطینه شود

همه اعضای فراکسیون حقوق شهروندی مجلس اعلام کردند: شورای عالی امنیت ملی باید ⁧قرنطینه ۱۰۰ درصد⁩ نقاط بحرانی را عملیاتی کند.

درخواست ۴ نماینده از شورای عالی امنیت برای‌ ⁧قرنطینه ۱۰۰٪⁩ نقاط بحرانی /ترکان:کرایه و قسط ها عقب افتاده اما چاره‌ای جز قرنطینه خانگی نیست

به گزارش سلام نو، عبدالکریم حسین‌زاده، طیبه سیاوشی، فاطمه سعیدی و سیده حمیده زرآبادی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشتند: «‏⁧پیشگیری از شیوع کرونا⁩ به هر دلیل موفق نبوده

دو گام ضروری:

۱- دستور شورای عالی امنیت ملی برای‌ ⁧قرنطینه ۱۰۰ درصد⁩ نقاط بحرانی

۲- استفاده از ⁧منابع مالی فراوان⁩ شستا، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و هلدینگ‌های پتروشیمی، برای تهیه و توزیع ماسک، لباس، عینک و سایر ملزومات کادر درمانی»

مردم خودشان را در خانه قرنطینه کنند

همچنین اکبر ترکان، مشاور سابق رئیس‌جمهوری، در گفت‌­وگو با اعتمادآنلاین اظهار داشت: کشور دچار ویروس مهلک و کشنده‌ای به نام کرونا شده است. به همین دلیل باید همه بحث‌ها را کنار بگذاریم و فقط به سلامت انسان‌ها فکر کنیم و برای در امان بودن جان مردم هر کاری که لازم است انجام دهیم.

او در ادامه گفت: هشداری که باید به همه مردم داد این است که مردم با وجود مشکلات معیشتی‌ای که دارند، کسب و کارشان را تعطیل و خودشان را در خانه قرنطینه کنند. این درست است که مردم گرفتارند، این درست که کرایه و قسط‌های عقب‌افتاده دارند،‌ اما هیچ موضوعی مهم‌تر از این نیست که همه از ابتلا به بیماری‌ای که کشنده است در امان باشند.

این مدیر باسابقه همچنین توضیح داد:‌ هنگ‌کنگ به عنوان همسایه چین که کانون اصلی شیوع کرونا محسوب می‌شود، از این ویروس در امان مانده است چون آنها مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز اداری و تجاری‌شان را به کل تعطیل کردند و تصمیم به خانه‌نشینی گرفتند. پس ما هم در این ایام سخت و نگران‌کننده باید بدانیم، با وجود همه گرفتاری‌ها،‌ چاره‌ای جز خانه‌نشینی نداریم.

او همچنین در واکنش به این موضوع که «خانه‌نشینی اوضاع اقتصادی خانواده‌ها را فلج می‌کند» تاکید کرد:‌ من هم می‌دانم،‌ ایرانی‌ها در ۲ سال گذشته بیشترین آسیب را به لحاظ مسائل مالی‌ دیده‌اند. اما اگر قرار بر رهایی از بیماری‌ای باشد که جان انسان را می‌گیرد،‌ می‌توان فکر کردن به مشکلات اقتصادی و هر مشکل دیگری را به زمانی موکول کرد که از شر کرونا خلاص شده باشیم.

اکبر ترکان در  پایان سخنانش گفت­: رفع دغدغه‌های معیشتی باید اولویت اصلی دولت باشد. اما وقتی کرونا جان آدم‌ها را تهدید می‌کند همه باید فقط به کمک وزارت بهداشت به عنوان فرمانده مبارزه با ویروس کرونا برویم و مشکلات اقتصادی را ان‌شاءالله زمانی پیگیری کنیم که شر این ویروس از کشور کنده شده باشد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

ضعف در اتاق بحران کرونا؛ فقدان قاطعیت و تضاد در تصمیم‌گیری

حتما تمام مردم ایران درک می‌کنند کشوری مثل ایران که در بحرانی مثل کرونا هم با تحریم ض...

توضیحات رئیس پلیس راهور درباره لغو طرح کاهش آلودگی هوا

سردار محمد رضا مهماندار توضیحاتی درباره  عدم اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در هفته جاری ب...

شفاف سازی درباره ارتباط بین کرونا و آخرالزمان!

آیت الله فاضل لنکرانی رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع)توضیحاتی درباره مسائل و اتفاقات پیش...

بررسی طرح خودکفایی استان‌ها در تولید کالاهای اساسی

در ششمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی،طرح خودکفایی استان ها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news