اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
20 اسفند 1398 20 اسفند 1398
20:31 20:31

نمایندگان اصلاح‌طلب به لاریجانی نامه دادند

پنج نماینده اصلاح طلب مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، تعیین ردیف بودجه‌ای در لایحه بودجه سال ۹۹ برای مقابله با کرونا در وزارت بهداشت را خواستار شدند.

 نامه ۵ نماینده اصلاح‌طلب به لاریجانی: تا پایان مجلس دهم حقوق‌مان را به وزارت بهداشت بدهید /اختصاص ردیف بودجه‌ای برای مقابله با کرونا

به گزارش سلام نو، عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و اشنویه، بهرام پارسایی نماینده شیراز، حمیده زرآبادی نماینده قزوین، فاطمه سعیدی و طیبه سیاوشی نمایندگان تهران در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کردند که تا پایان مجلس دهم حقوق‌شان در اختیار وزارت بهداشت برای تهیه اقلام و مواد ضروری برای مبارزه با کرونا شود که متن این نامه به شرح زیر است:

«جناب دکتر علی لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در شهرهای مختلف کشور، مردم و کادرهای زحمتکش و غیور مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با کمبود لوازم و مواد ضروری از جمله ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده، لباس و عینک روبه‌رو هستند.

بنابر اطلاعات موثق، وزارت بهداشت برای تهیه اقلام با کمبود شدید بودجه روبه‌رو است و با توجه به خطر گسترده و بی‌سابقه‌ای که جان مردم را تهدید می‌کند، همه دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی موظفند برای عبور کشور از این بحران از تمام امکانات و ظرفیت موجود استفاده کنند. در همین راستا ما نمایندگان امضاکننده این نامه از جنابعالی چهار درخواست مشخص داریم:

۱. تا اتمام مجلس دهم حقوق این جانبان را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهید تا صرف تهیه اقلام و مواد ضروری برای مبارزه با کرونا شود. همچنین ترتیبی اتخاذ فرمایید تا کلیه بودجه جاری مجلس شورای اسلامی به غیر از حقوق کارکنان و خدمه مجلس در زمان تعطیلی این قوه به این امر اختصاص پیدا کند.

۲. نمایندگان امضاکننده این نامه خواستار اتخاذ تدابیری تا ردیف بودجه‌ای مشخص در لایجه بودجه سال ۹۹ برای مقابله با کرونا در وزارت بهداشت اختصاص یابد.

۳. از جنابعالی و سایر نمایندگان انتظار می‌رود تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی قوه مقننه ترتیبی اتخاذ شود تا با توجه به تعطیلی فراگیر کشور اعتبارات جاری ذخیره شده دو قوه مجری و قضاییه به مدیریت بحران کرونا اختصاص پیدا کند.

۴. مستدی است تا با استفاده از همه ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی مجلس رایزنی و اقداماتی صورت گیرد تا مجموعه‌های دولتی و حاکمیتی شصتا، هلدینگ بزرگ پتروشیمی، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام بخشی از منابع مالی خودشان را جهت تهیه اقلام ضروری برای مبارزه با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار دهد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آخرین خبرها از وضعیت نا آرامی ها در زندان عادل آباد

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که نا آرامی ها در زندان عادل آباد شیراز توسط نی...

عواقب ترکیب تحریم و کرونا از نظر ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در یک پیام اینستاگرامی تاثیرات تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه...

بودجه 100هزار میلیارد تومانی مبارزه با کرونا کجا هزینه می شود؟+فیلم

رئیس دفتر رئیس جمهور درمورد بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی مبارزه با آثار اقتصادی کرون...

از کرونا تا بازی ایران ژاپن در یک مستند

سازنده مستند «نفس‌گیر» می‌گوید این فیلم با دستمایه قرار دادن بازی تیم ملی ایران در بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news