اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
21 اسفند 1398 21 اسفند 1398
10:15 10:15

کرونا 1000 زندانی را به خانه فرستاد

به گفته رئیس‌کل دادگستری استان زنجان، بیش از ۱۰۰۰ زندانی به دلیل شیوع ویروس کرونا از زندان مرخص شدند.

کرونا نیمی از زندانیان را راهی خانه کرد

به گزارش سلام نو، رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: بیش از ۱۰۰۰ نفر از محکومان در سراسر استان در اجرای بخشنامه رئیس قوه قضاییه برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا و تأمین سلامت زندانیان از زندان مرخص شدند.

حجت‌الاسلام‌ اسماعیل صادقی‌نیارکی اظهار کرد: فرآیند اعطای مرخصی به زندانیان با لحاظ شرایط قانونی مندرج در بخشنامه ریاست قوه قضاییه اتفاق افتاده است، این اقدام در راستای پیشگیری از کرونا ویروس، در ندامتگاه‌ها حادث شده است و طی آن قریب به ۵۲ درصد از محکومان واجد شرایط از زندان مرخص و راهی خانه شدند.

وی با بیان اینکه اعزام زندانیان به مرخصی تا ۱۹ اسفندماه بوده است، افزود: اما امکان افزایش این آمار تا پایان سال وجود دارد. گفتنی است که با توجه به تمهیدات صورت ‎گرفته در سطح زندان‎ها، شرایط بهداشتی زندانیان به‌صورت شبانه‌روزی تحت کنترل کامل قرار گرفته است.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه این اقدام موجب شد تا علاوه بر بازگشت زندانیان به کانون گرم خانواده‌های خود، از ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا با توجه به موارد بهداشتی، پیشگیری به عمل آمد، افزود: در این راستا با اتخاذ تمهیدات مناسب، کمیته سلامت در همه زندان‌های استان تشکیل شده و همه اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا دقیقا اجرا می‌شود.

صادقی‌نیارکی با بیان این مطلب که دادستان‌ها و قضات ناظر زندان باید اخذ تامین مناسب بابت اعطای مرخصی را تسهیل کنند، خاطرنشان کرد: همه اقدامات و تمهیدات لازم برای اجرای دقیق بخشنامه ریاست قوه قضاییه به عمل آمده و همکاری و همراهی بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد. لازم است ترخیص زندانیان تا جایی که موجب ناامنی در جامعه نشود و با اولویت‎ دادن به کسانی که واجد شرایط هستند، تداوم یابد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ویژگی‌های متفاوت عصر پساکرونا چیست؟

مهدی مطهرنیا، آینده‌پژوه و استاد دانشگاه بر این باور است جهان آینده بیشتر متکی بر هوی...

مبتلایان به کرونا در ایران از 60 هزار تن فراتر رفت/ ۳۷۳۹ نفر جان باختند

 دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در ایران ۶۰...

به چهار میلیون خانوار کم درآمد وام 1 تا 2 میلیونی پرداخت می‌شود

امروز همچنین ۷۵ هزار میلیاردتومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم، م...

موسوی: ملت ایران از رنج کسی خوشحال نمی‌شود / ما را به خیر آمریکا امیدی نیست شر مَرسانند

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در اولین نشست خبری سال99 گفت: در این شرایط بحرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news