اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
21 اسفند 1398 21 اسفند 1398
10:15 10:15

کرونا 1000 زندانی را به خانه فرستاد

به گفته رئیس‌کل دادگستری استان زنجان، بیش از ۱۰۰۰ زندانی به دلیل شیوع ویروس کرونا از زندان مرخص شدند.

کرونا نیمی از زندانیان را راهی خانه کرد

به گزارش سلام نو، رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: بیش از ۱۰۰۰ نفر از محکومان در سراسر استان در اجرای بخشنامه رئیس قوه قضاییه برای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا و تأمین سلامت زندانیان از زندان مرخص شدند.

حجت‌الاسلام‌ اسماعیل صادقی‌نیارکی اظهار کرد: فرآیند اعطای مرخصی به زندانیان با لحاظ شرایط قانونی مندرج در بخشنامه ریاست قوه قضاییه اتفاق افتاده است، این اقدام در راستای پیشگیری از کرونا ویروس، در ندامتگاه‌ها حادث شده است و طی آن قریب به ۵۲ درصد از محکومان واجد شرایط از زندان مرخص و راهی خانه شدند.

وی با بیان اینکه اعزام زندانیان به مرخصی تا ۱۹ اسفندماه بوده است، افزود: اما امکان افزایش این آمار تا پایان سال وجود دارد. گفتنی است که با توجه به تمهیدات صورت ‎گرفته در سطح زندان‎ها، شرایط بهداشتی زندانیان به‌صورت شبانه‌روزی تحت کنترل کامل قرار گرفته است.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه این اقدام موجب شد تا علاوه بر بازگشت زندانیان به کانون گرم خانواده‌های خود، از ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا با توجه به موارد بهداشتی، پیشگیری به عمل آمد، افزود: در این راستا با اتخاذ تمهیدات مناسب، کمیته سلامت در همه زندان‌های استان تشکیل شده و همه اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا دقیقا اجرا می‌شود.

صادقی‌نیارکی با بیان این مطلب که دادستان‌ها و قضات ناظر زندان باید اخذ تامین مناسب بابت اعطای مرخصی را تسهیل کنند، خاطرنشان کرد: همه اقدامات و تمهیدات لازم برای اجرای دقیق بخشنامه ریاست قوه قضاییه به عمل آمده و همکاری و همراهی بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد. لازم است ترخیص زندانیان تا جایی که موجب ناامنی در جامعه نشود و با اولویت‎ دادن به کسانی که واجد شرایط هستند، تداوم یابد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رئیس جمهور یک دستور کرونایی صادر کرد

 حسن روحانی رئیس جمهوری، دستوری به وزیر کشور برای تشدید مراقبت ها در استان‌های دارای ...

اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اماکن مقدسه از ...

وضعیت قرمز در چابهار

محمد مهران امینی‌فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اعلام کرد به دلیل افزایش آمار ...

روحانی : تولید ایران با هیچ ویروسی متوقف نمی شود+ فیلم

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: ویروس کرونا و ویروس آمریکایی نمی تواند تولید ما...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news