اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 12 فروردین 1399
21 اسفند 1398 21 اسفند 1398
11:35 11:35

اظهارات صریح روحانی در مورد حذف تعطیلات نوروز بخاطر کرونا!

حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیآت دولت در مورد پیشنهاد حذف تعطیلات نوروزی به دلیل شیوع کرونا توضیحاتی داد.

روحانی: حذف تعطیلات نوروزی بخاطر کرونا شدنی نیست اما...

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت در مورد جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: اینکه ما در برابر این بیماری باید چیکار کنیم و چه اقداماتی انجام بدهیم، تقریباً همه دنیا به یک نسخه واحدی رسیدند.

وی افزود: یکی اینکه این زنجیره شیوع را باید قطع کنیم که از یک نقطه شروع می‌شود، ابتدا یک نفر آلوده می‌شود و بعد هم یک جمع آلوده می‌شود همین طور شیوع پیدا می‌کند. پس یک زنجیره‌ای هست که از یک نقطه شروع می‌شود و حتی بین کشورها عبور می‌کند. اولین مسئله این است که زنجیره را قطع کنیم.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* اولین مسئله برای قطع کردن این زنجیره، ضدعفونی است. این زنجیره به دست و بدن من اصابت کرده، اگر دست‌ها رو بشورم و ضدعفونی کنم این زنجیره قطع می‌شود و از دست من به فرد دومی نمی‌رود و تجاوز نمی‌کند. این تأثیرگذار است.

* مسئله دوم عدم جابجایی و تردد است. وقتی می‌گوئیم تردد به ذهن برخی می‌آید که از یک شهر به شهر دیگر معنای تردد است ولی داخل تهران تردد نیست. وقتی می‌گوئیم تردد مضر است، سفر درون شهری هم مضر است. حتی الامکان باید تردد به حداقل ممکن تقلیل پیدا کند و اگر ضروری بود و کاری هست که باید انجام شود حتماً باید به پروتکل‌ها را توجه کنیم و زنجیره را بشکنیم.

*{ با اشاره به تعطیلات نوروزی}: در آستانه تعطیلات نوروزی هستیم برای کشور ما در ایام نوروز، هم آغاز سال جدید هست و هم آغاز بهار است؛ از این رو برخی پیشنهاد کردند تعطیلات نوروزی حذف شود و تعطیلات را به زمان دیگری ببریم اما به نظر من این کار عملی و شدنی نیست.

* مردم برای ایام عید نوروز اعتقادداتی دارند و نکاتی دارند ولی باید مراسم را به صورت خوبی مدیریت کنند و در اجتماعات نروند و در امکان متبرکه نروند. زیارت هر امامی را از راه دور هم می‌توانیم انجام بدیم؛ آن خلوص و توجه باشد همان ثواب و اجر را مخصوصاً در این شرایط دارد. همه باید در ایام نوروز مراعات کنیم. نوروز را برای فرصت شیوع بیشتر نگذاریم و نوروز را فرصتی برای پیروزی قرار بدهیم.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

خواسته رئیس جمهور از مردم برای روز سیزده به در+فیلم

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از مردم خواست که با توجه به شرایط خاص...

سیزده بدر در خانه بمانید!

روحانی ضمن درخواست از مردم برای ماندن در خانه در روز طبیعت خاطرنشان کرده اگر دولت، دس...

محدودیت‌های سختگیرانه تا ۲۰ فروردین تمدید شد/موفقیت در مبارزه با کرونا به خاطر حمایت مردم است

محدودیت‌های سختگیرانه که تا ۱۵ فروردین اعلام شده بود تا ۲۰ فروردین ماه تمدید شد اگرچه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news