اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 فروردین 1399
21 اسفند 1398 21 اسفند 1398
14:38 14:38

جزئیاتی شنیدنی از سیزدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا

 شب گذشته ۲۰ اسفند سیزدهمین نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین با ریاست استاندار برگزار شد.

در سیزدهمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در قزوین چه گذشت؟

به گزارش سلام نو، سید حسین بی‌نیاز، رئیس اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین اظهار کرد: بر اساس مصوبات این جلسه هر روز از هفته ۵۰ درصد پرسنل و کارمندان هر دستگاه در محل کار حضور می‌یابند و مقرر شده است با اطلاع‌رسانی لازم به مردم، آن‌ها به جز موارد ضروری به ادارات مراجعه نکنند و در صورت وجود خدمات الکترونیکی دستگاه‌ها، بدون مراجعه به ادارات از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند.


وی بیان کرد: اجرای دورکاری کارمندان در دستگاه‌هایی که امکان این نوع فعالیت وجود دارد نیز از هفته آینده با قوت بیشتری اجرایی و عملیاتی خواهد شد. براین اساس مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید با دورکاری کارمندانی که می‌توانند در منزل به کار و خدمت بپردازند، موافقت کنند.

تعطیلی بقاع متبرکه و آرامستان‌های قزوین در لحظه تحویل سال

بی‌نیاز خاطرنشان کرد: یکی از دیگر مصوبات این نشست بستن درب همه بقاع متبرکه (امامزاده‌ها) و آرامستان‌های استان در پنجشنبه آخر سال و لحظه سال تحویل است. این تصمیم با هدف حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع کرونا اتخاذ شده است.

وی گفت: در این نشست مصوب شد با نظارت بخشداران و دهیاران، شهروندانی که در نوروز به روستاها و زادگاه‌های خود سفر می‌کنند، غربالگری سلامت شوند تا از انتقال ویروس کرونا به روستاها پیشگیری شود.

رئیس اطلاع‌رسانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین بیان کرد: در این نشست همچنین مصوب شد از ظرفیت خیران بخش سلامت برای مقابله و پیشگیری از کرونا بیش‌ازپیش استفاده شود و مقرر شد شماره حساب کمک‌های مردمی دانشگاه علوم پزشکی (۳۷۱۶۸۵۹۹) در رسانه‌ها برای دریافت کمک‌های مردم معرفی و اطلاع‌رسانی شود.

قدردانی از اقدام صنف طلافروشان قزوینی

وی خاطرنشان کرد: در این نشست مصوب شد تا از ظرفیت اتاق اصناف و کسبه خوشنام برای بستن موقت واحدهای صنفی و مغازه‌ها استفاده شود تا درحد امکان از به کارگیری قوه قهریه و اجبار برای تعطیلی برخی واحدهای صنفی که خطر ابتلا و انتقال ویروس در آن‌ها بالاست، جلوگیری شود.

این مسئول گفت: در همین خصوص در این نشست از اقدام خودجوش طلافروشان قزوین در بستن واحدهای خود نام برده شد و از این صنف قدردانی شد.

وی تصریح کرد: در این نشست مصوب شد یک تیم ارزیاب عملکرد دستگاه‌ها در اجرای مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا را بررسی کرده و مدیران دستگاه‌های موفق تشویق شده و مدیران دستگاه‌های کم کار نیز تذکر گرفته و توبیخ شوند.

بی‌نیاز در پایان بیان کرد: در این نشست همچنان بهترین راهکار جلوگیری از انتقال و شیوع کرونا در خانه ماندن عنوان شد و از شهروندان درخواست شد تا به جز موارد ضروری و برای تهیه مایحتاج عمومی آن هم با رعایت کامل موارد بهداشتی از منزل خارج نشوند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست جهانگیری

امروز پنجشنبه در ساختمان وزارت بهداشت برخی از اعضای دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهو...

باید دست خود را از جیب مردم خارج کنیم

غلامحسین شیری کاندیدای صندلی شهرداری قزوین تاکید کرد که شهرداری مجری مصوبات شورا است....

۲ میلیون گردشگر در قزوین / پربازدیدترین بناها اعلام شدند

از ابتدای سال جاری تا الان  ۲ میلیون و ۷۴۳ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری استان قزوین ...

ورود معاون رئیس جمهور به قزوین

محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بخاطر بازدید از پ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news