اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
21 اسفند 1398 21 اسفند 1398
14:42 14:42
توصیه بهداشتی را دیگران می‌کنند؛

آقای رئیس جمهور! عملیات مقابله با بحران را فرماندهی کنید و تصمیمات سخت را بگیرید

مردم از رئیس جمهور انتظار دارند به عنوان منتخب آن‌ها گزارش دهد که دولت برای گیلان و مازندران چه کرده؟ دلیل عدم قرنطینه قم، گیلان، مازندران و رشت چیست؟ چرا ادارات دولتی در شهر شلوغ و آلوده‌ای مثل تهران تعطیل نمی‌شوند؟ تکلیف ماسک‌هایی که هر روز از این سو آن سو کشف می‌شود چیست و چرا در بین مردم یا نیروهای درمانی به فروش نمی‌رسد؟ سپاه و ارتش کجا هستند؟

سلام نو – سرویس سیاسی: یک هفته‌ای می‌شود که مردم و حتی رسانه‌ها این سوال را مطرح می‌کنند که در اوج بحران کرونا رئیس جمهور حسن روحانی کجاست؟آن هم درست در حالی که همتایان او در بیشتر کشورهای درگیر بیماری در قلب مدیریت بحران حضور دارند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

بسیاری این سوال را می‌پرسیدند که چرا شنبه معمولی رئیس جمهور از راه نمی‌رسد؟ چرا رئیس جمهور به منع تردد توصیه می‌کند اما ادارات دولتی تعطیل نمی‌شود؟ چرا گیلان در بحران است اما منع ورود جدی به آن اجرا نمی‌شود؟

شب گذشته نیز مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی از نامه رییس مجلس به رهبری برای تغییر ریاست ستاد مقابله با کرونا خبر داد و گفت که رهبری خواستار این شدند که خود رییس جمهور مسئولیت را برعهده بگیرند.

حالا امروز حسن روحانی در جلسه هیات دولت به انتقادات این مدت واکنش نشان داد و گفت: نمایندگان مجلس نامه نوشتند که من مدیریت ستاد ملی مقابله با کرونا را به عهده داشته باشم، حداقل هفته‌ای یک جلسه با مدیریت من برگزار می‌شود.

رئیس جمهور افزود: به شایعات این روزها نباید توجه بکنیم. گاهی در شبکه‌های اجتماعی گاهی در روزنامه‌های ما یا حتی به صدا و سیمای ما سرایت کرده است. یک‌ گوینده می‌گوید من دلم برای رییس جمهور تنگ شده. همه سر کار خودشان هستند. نگذاریم شایعات به روح مقاومت مردم اسیب برساند.

در ادامه رئیس جمهور مجموعه‌ای از توصیه‌ها از جمله کاهش سفر حتی سفر درون شهری، کاهش استرس، عدم حضور در بقاع متبرکه و عید دیدنی اینترنتی را به مردم داشت.

این که رئیس جمهور محترم توصیه‌های درستی به مردم می‌کنند کاری نیکو و قابل توجه است، اما واقعیت این است از روحانی به عنوان رئیس جمهور انتظار اقدامات جدی در حوزه مدیریت بحران کرونا می‌رود نه توصیه‌های این چنینی که سلبریتی‌های اینستاگرام هم این روزها آن را تکرار می‌کنند.

مردم از رئیس جمهور انتظار دارند به عنوان منتخب آن‌ها گزارش دهد که دولت برای گیلان و مازندران چه کرده؟ دلیل عدم قرنطینه قم، گیلان، مازندران و رشت چیست؟ چرا ادارات دولتی در شهر شلوغ و آلوده‌ای مثل تهران تعطیل نمی‌شوند؟ تکلیف ماسک‌هایی که هر روز از این سو آن سو کشف می‌شود چیست و چرا در بین مردم یا نیروهای درمانی به فروش نمی‌رسد؟ سپاه و ارتش کجا هستند؟

رئیس جمهور بارها تکرار کرده که زنجیره شیوع کرونا باید قطع شود ولی وقتی ادارات تعطیل نیست، جلوی آن‌هایی که از آن شهر به آن شهر می‌روند گرفته نمی‌شود و بخشی از شهروندان شهرهایی مثل تهران و قم کرونا را جدی نگرفته‌اند، زنجیره ابتلا و شیوع چطوری قرار است قطع شود؟

وقتی به گفته نماینده وزیر بهداشت در گیلان شورای عالی امنیت ملی بنا به دلایلی با قرنطینه گیلان مخالفت کرده چرا رئیس جمهور به عنوان رئیس شورا بخشی از این دلایل را عنوان نمی‌کند تا مردم هم قانع شوند؟

رئیس جمهور به حق از طلبکاری و اطلاع رسانی ضعیف صدا و سیما انتقاد می‌کند اما نمی‌گوید ما باید حرف نماینده وزیر را باور کنیم یا فرماندار کاشان یا سخنگوی وزارت بهداشت؟ چرا سامانه دقیق و جامعه‌ای برای اعلام آمار کرونا وجود ندارد و چرا معیارهای اعلام همین آمار فعلی اعلام نمی‌شود؟

آن‌چنان که علی مطهری  به درستی می‌گوید" مسئولیت جان مردم با مخالفان قرنطینه قم است. باید مشخص شود چه کسانی و با چه انگیزه‌ای مانع قرنطینه اولیه قم شدند."

حالا هم باید مشخص شود مسئول این سوء مدیریت گسترده و عجیب و غریب کیست؟ مسئول این که ایران در حال تبدیل شدن به کانون کرونا بعد از چین است کیست؟ مسئول جان مردم بی‌گناه کیست؟ آقای رئیس جمهور! شما منتخب این مردم هستید! مسئولیت مستقیم مقابله با بحران را بپذیرید و تصمیم‌های سخت را بگیرید.

اخبار مرتبط

icon news

قدردانی روحانی از موافقت رهبر انقلاب با برداشت از صندوق توسعه ملی

رئیس جمهور کشورمان از موافقت رهبرانقلاب با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منا...

ویژگی‌های متفاوت عصر پساکرونا چیست؟

مهدی مطهرنیا، آینده‌پژوه و استاد دانشگاه بر این باور است جهان آینده بیشتر متکی بر هوی...

مبتلایان به کرونا در ایران از 60 هزار تن فراتر رفت/ ۳۷۳۹ نفر جان باختند

 دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در ایران ۶۰...

به چهار میلیون خانوار کم درآمد وام 1 تا 2 میلیونی پرداخت می‌شود

امروز همچنین ۷۵ هزار میلیاردتومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم، م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news