اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
22 اسفند 1398 22 اسفند 1398
10:53 10:53

ضدعفونی در مازندارن به منازل مسکونی رسید

عملیات ضدعفونی معابر شهری مازندران به صورت مستمر انجام می شود و ضدعفونی خانه به خانه برای مقابله با ویروس کرونا از امروز به صورت رسمی آغاز شده است.

ضدعفونی خانه به خانه در مازندران

به گزارش سلام نو، عملیات گسترده ضد عفونی در مناطق شهری و روستایی مازندران که در مقابله با شیوع ویروس کرونا آغاز شده پس از معابر عمومی حال به صورت منزل به منزل انجام می‌شود.

ویروس کووید- ۱۹ یا کرونا در آستانه چهارمین هفته حضور خود در مازندران قرار دارد. ویروسی که تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر را در این استان را مبتلا کرده و جان دهها نفر را نیز گرفته است.

یکی از راه های مقابله با ویروس کرونا که قابلت انتقال از شی به انسان و انسان به انسان دارد ، ضد عفونی اماکن عمومی است که به دلیل تردد و تجمع جمعیت بیشترین امکان شیوع بیماری را دارند.

عملیات ضدعفونی معابر شهری مازندران از نخستین روزهای حضور ویروس کرنا در استان آغاز شد و بنابر گزارش های رسمی تقریبا تمامی شهرهای مازندران به صورت مستمر ضد عفونی می شوند.

ضدعفونی عمومی در مازندران بدون مصوبه و یا دستور ستادی آغاز شد و از ابتکار عمل خود شهرداری های استان با حمایت و تامین استانداری در حال اجرا است.

اما تازه ترین گزارشها حاکی از آن است که عملیات ضد عفونی عمومی در مازندران به مرحله به خانه های مسکونی رسیده است.

مدیرکل امور شهری و روستایی استانداری مازندران در این باره گفت: ضدعفونی خانه به خانه برای مقابله با ویروس کرونا از امروز به صورت رسمی آغاز شده است و تا عادی شدن شرایط تداوم خواهد داشت.

سید محمد محمدی تاکامی افزود: ضدعفونی منزل به منزل مربوط به محیط عمومی خانه ها مسکونی ویلایی و آپارتمانی خواهد بود و محیط خصوصی را شامل نمی شود.

وی هدف از عملیات ضدعفونی خانه به خانه را کاهش دامنه پراکنش ویروس و همچنین گسترش فضای سالم عنوان کرد و گفت: برای این منظور مواد اولیه لازم شامل مایع "ژاول" و آهک به میزان کافی تامین شده و در اختیاز شهرداری ها قرار گرفته است.

مدیرکل امور شهری مازندران افزود: آغاز عملیات ضدعفونی خانه به خانه به معنای پایان ضدعفونی اماکن عمومی و معابر شهری نیست و ضد عفونی به ضورت گسترده تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت.

فقط ماموران شهرداری مسئول عملیات ضدعفونی است

محمدی تاکامی با اشاره به اینکه فقط شهرداری ها متولی ضدعفونی عمومی هستند، تاکیدکرد: برای جلوگیری از احتمال سوءاستفاده افراد سودجو مردم باید هشیار باشند که ماموران شهرداری با تجهیزات دارای علامت شهرداری یا کارت شناسایی وارد محیط عمومی منازل شوند.

به گفته مدیرکل امور شهری استانداری مازندران تمامی عملیات ضدعفونی به صورت رایگان بوده و هیچگونه وجهی برای آن دریافت نمی شود اما مردم می توانند در صورت دلخواه در تامین مواد ضدعفونی کننده نیروهای شهرداری را حمایت کنند.

وی بار دیگر بر تداوم ضدعفونی معابر عمومی شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: ضدعفونی شامل خیابان های اصلی و فرعی ، کوچه ها ، المانهای شهری و روستایی ، امکانات خدماتی عمومی ، مراکز تجمع عمومی مانند بازارها، وسایل حمل و نقل عمومی و منازل مسکونی خواهد بود.

محمدی افزود: تاکنون چندین مرتبه معابر شهری به صورت کامل ضد عفونی شده و این فرآیند ادامه خواهد داشت.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار به خوزستانی ها: کرونا بیشتر می شود!

دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت، از افزایش نسبی موراد ابتلا به کرونا در چند رو...

شرایط برگزاری مراسم در تالار‌های پذیرایی اعلام شد

خسرو ابراهیمی‌نیا، رییس اتحادیه تالار‌های پذیرایی گفت: تالارهای پذیرایی بعد از حدود د...

هشدار به انگلیسی ها درباره یک بیماری به جز کرونا

مقامات بهداشتی انگلیس نسبت به تکثیر یک باکتری‌های خطرناک هشدار دادند که موجب نوعی ذات...

فقط صحن اماکن مقدس باز می شود/رواق ها و حرم ها هنوز بسته است

محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سالن ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news