اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
22 اسفند 1398 22 اسفند 1398
12:47 12:47

با خوردن چه غذاهایی درد مفاصل کاهش پیدا می کند؟

از آنجا که مصرف بیش از حد امگا 6 می تواند باعث درد مفاصل شود، بهتر است از روغن های تهیه شده از ذرت، بادام زمینی، سویا  انگور، سبزیجات و گلرنگ خودداری کنید. زیرا این مواد حاوی مقادیر زیادی از آن هستند. حتماً برچسب های چیزهایی را که از سوپر مارکت خریداری می کنید را بررسی کنید.

1. MSG

از آنجا که MSG یک ماده افزودنی غذایی مبتنی بر نمک است، باعث ایجاد همه اثرات مشابه مانند احتباس آب و التهاب می شود. در حالی که بهتر است به هر قیمتی از MSG اجتناب کنید MSG می تواند ازراه های مختلفی مانند غذاهای فرآوری شده، سس سالاد، گوشت و سوپ های آماده وارد غذا شود.

از آن به عنوان یک طعم دهنده در هرچیزی می توان استفاده کرد.اگر مقداری MSG خورده اید و مفاصل شما آسیب دیده اند، می توانید از اثرات طبیعی زنجبیل (چه تازه و چه پودر شده) برای تسکین استفاده کنید.

2. چربی های اشباع شده

از چربی بیش از حد اشباع شده خودداری کنید، زیرا این امر می تواند باعث ایجاد چندین مسئله سلامتی ازجمله  توسعه بیماری های قلبی تا خراب شدن مفاصل شود. آیا می دانید افرادی که به آرتریت مبتلا شده اند در معرض خطر بیشتری از ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند؟

مطالعات متعدد نشان داده اند که کاهش چربی های اشباع در رژیم غذایی می تواند التهاب بدن را تسکین دهند. به همین دلیل به افراد مبتلا به درد مفاصل توصیه می شود که از گوشت قرمز، لبنیات پرچرب، مواد غذایی سرخ شده و مواد غذایی پخته شده تجاری پرهیز کنند.

3. کربن های تصفیه شده

آرد سفید، باعث ایجاد قند خون، افزایش سیتوکین ها و ایجاد التهاب، در جریان خون می شود.حذف آرد سفید تصفیه شده از رژیم غذایی بسیار دشوار است. زیرا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید تا حد امکان از مصرف آن جلوگیری کنید. همچنین می توانید غذاهایی که بطور سنتی با آرد تصفیه شده مانند نان، ماکارونی و دسر تهیه می شوند را با گزینه های کامل گندم و سبزیجات جایگزین کنید.

4. روغن ذرت، امگا 6

در حالی که اسیدهای چرب امگا 6 می توانند در دوزهای اندک مفید باشند، اما بیشتر محصولاتی که امروزه در فروشگاه پیدا می کنیم حاوی مقادیر زیادی از آن هستند. این  می تواند، باعث ایجاد التهاب و درد مفاصل شود. مهم است که تعادل بین امگا 6 و امگا 3 برقرار شود. می توانید اسیدهای چرب امگا 3 را در غذاهایی مانند آووکادو، ماهی، آجیل، تخم کتان، دانه کدو تنبل و روغن زیتون بیابید.

از آنجا که مصرف بیش از حد امگا 6 می تواند باعث درد مفاصل شود، بهتر است از روغن های تهیه شده از ذرت، بادام زمینی، سویا  انگور، سبزیجات و گلرنگ خودداری کنید. زیرا این مواد حاوی مقادیر زیادی از آن هستند. حتماً برچسب های چیزهایی را که از سوپر مارکت خریداری می کنید را بررسی کنید.

اخبار مرتبط

icon news

مزایای رژیم غذایی گیاهی

از افراد مشهور گرفته تا ورزشکاران، افراد بسیاری از جدیدترین رژیم غذایی یعنی رژیم غذای...

مادری که از سبک زندگی خودخواهانه خود گذشت

از زمان نوجوانی، کارن اوسالیوان، دچار اضافه وزن شده بود و در حالی به سن 19 سالگی وارد...

دلایل احتمالی درد پاها در شب

گرفتگی پاها معمول است، اما خلاص شدن از شر آن ها می تواند مشکل باشد. طبق یک مطالعه درس...

3 روش برای خوردن غذا هنگام کمبود وقت

بهترین راه برای حفظ وزن سالم، خوردن غذای سالم و غیر فرآوری شده است. برای بسیاری از اف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news