اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
23 اسفند 1398 23 اسفند 1398
23:28 23:28

تکذیب خبر بارش ۹۰۰ میلی متری در سیستان و بلوچستان

محسن حیدری، مدیرکل هوشناسی سیستان و بلوچستان اعلام کرد خبر بارش ۹۰۰ میلی متر در سیستان و بلوچستان و برخی استان های کشور از اساس کذب است.

به گزارش سلام نو، مدیرکل هوشناسی سیستان و بلوچستان گفت: شایعه‌ای در قالب هشدار سازمان فضایی ناسا در شبکه‌های اجتماعی در حال نشر است که ادعا می‌کند در ۷۲ ساعت آینده سامانه‌ای با بارش ۹۰۰ میلی متر، سیستان و بلوچستان و برخی استان های کشور را فرا می گیرد اما از اساس کذب است.

محسن حیدری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: این شایعه حداقل سه بار از ابتدای سال تا کنون در فضای مجازی منتشر شده که واقعیت نداشته و اساسا سازمان فضایی ناسا ربطی به هواشناسی ندارد چراکه این سازمان در حوزه‌های  فضایی فعالیت دارد.


وی ادامه داد: براساس خروجی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی حداقل تا پنج روز آینده هیچ سامانه بارشی سیستان و بلوچستان را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. اما در استان‌های غرب و شمال غرب طی چند روز آینده سیستم قوی بارشی فعال می‌شود که به استان ما نمی‌رسد.


مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری گفت: این شایعه پیش از این درست بعد از سیل ابتدای امسال لرستان و برای بار دوم نیز بعد از سیل سیستان و بلوچستان و حالا در شرایطی که کشور درگیر ویروس کروناست برای چندمین بار منتشر شده است.


حیدری خاطرنشان کرد: سازمان هواشناسی تنها مرجع پایش و پیش‌بینی وضع هوای کشور است که این کار را به صورت ساعتی از طریق ایستگاه های هواشناسی و مراکز پیش بینی انجام می دهد و مردم عزیز می بایست برای کسب اطلاع از وضعیت جوی تنها به اخبار این سازمان توجه کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

وضعیت زجرآور تامین آب در روستاهای خاش

اسماعیل حسین زهی، منتخب مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: ۸۰ درصد روستاهای خاش فاقد ...

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در جنوب سیستان وبلوچستان

دکتر امینی فرد، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر سیستان و بلوچستان گفت: آخرین آمار مب...

وضعیت کرونا در خاش قرمز و خطرناک است

اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت ...

نگرانی از افزایش آمار کرونا در سیستان و بلوچستان

دکتر امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ایرانشهر و چابهار بیشترین آمار ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news