اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
24 اسفند 1398 24 اسفند 1398
16:51 16:51

خبر قرنطینه تهران تکذیب شد

مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران با بیان اینکه هیچ شخصی به غیر از مسئولان ستاد ملی و استانی کرونا حق اظهارنظر درباره قرنطینه تهران ندارد، اعلام کرد که قرنطینه پایتخت کذب محض است.

خبر قرنطینه تهران کذب محض است

به گزارش سلام نو، امین بابایی، مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران گفت: انتشار هر خبری مبنی بر قرنطینه تهران کذب محض است و هیچ شخصی به غیر از مسئولان ستاد ملی و استانی کرونا در این زمینه حق اظهارنظر ندارد.

بابایی افزود: با توجه به مصوبات و تاکید‌های مکرر شورای اطلاع رسانی دولت و پیگیری‌های موثر وزارت کشور، وظیفه اطلاع رسانی صرفا و قطعا از کانال مسئولان ستاد مقابله با کرونا امکان پذیر است.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه اضطراری شورای ترافیک با اشاره به لزوم رعایت نکات بهداشتی جهت مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: اجرای طرح کنترل‌های بهداشتی و تب سنجی در ۱۴ مبادی ورودی و خروجی استان تهران به شکل جدی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: بر مبنای بحث علمی و تخصصی در خانه ماندن بهترین تصمیم است که منجر به قطع چرخه انتقال ویروس می‌شود که همواره توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا و صدا و سیما مورد تاکید قرار گرفته و در این راستا باید تلاش کنیم تا اولویت اصلی همه افراد جامعه ماندن در منزل باشد.

استاندار تهران سپس بیان کرد: نیروی انتظامی با همکاری راهداری استان تهران نسبت به تأسیس و راه اندازی ایستگاه‌های لازم برای سنجش تب اقدام کنند و به لحاظ نکات ترافیکی و ایجاد نظم و انضباط اقدامات لازم را انجام دهند.

محسنی بندپی گفت: اقدامات به گونه‌ای باشد که سبب ترافیک در مبادی خروجی نشود ضمن اینکه پیش بینی‌های لازم در مورد مراکز مراجعه افراد مشکوک به کرونا انجام شود تا در ایستگاه ایست و بازرسی از انتشار ویروس جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در مورد ترمینال‌های چهارگانه تهران علاوه بر شهرداری تهران که اقدام به ضدعفونی مستمر این مکان‌ها دارند، اقدامات و تجهیزات لازم در جهت رعایت نکات بهداشتی و تب سنجی انجام شود.

استاندار تهران با بیان اینکه تامین دستگاه‌های تب سنج توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران است خاطرنشان کرد: تب سنجی توسط نیرو‌های آموزش دیده دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌شود که در صورت نیاز با اعلام زودهنگام از عوامل آموزش‌دیده هلال‌احمر و بسیج نیز برای این اقدام استفاده می‌شود.

اخبار مرتبط

icon news

ویژگی‌های متفاوت عصر پساکرونا چیست؟

مهدی مطهرنیا، آینده‌پژوه و استاد دانشگاه بر این باور است جهان آینده بیشتر متکی بر هوی...

مبتلایان به کرونا در ایران از 60 هزار تن فراتر رفت/ ۳۷۳۹ نفر جان باختند

 دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در ایران ۶۰...

به چهار میلیون خانوار کم درآمد وام 1 تا 2 میلیونی پرداخت می‌شود

امروز همچنین ۷۵ هزار میلیاردتومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم، م...

موسوی: ملت ایران از رنج کسی خوشحال نمی‌شود / ما را به خیر آمریکا امیدی نیست شر مَرسانند

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در اولین نشست خبری سال99 گفت: در این شرایط بحرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news