اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
26 اسفند 1398 26 اسفند 1398
08:50 08:50

در تعطیلات کرونایی چگونه با فرزندان رفتار کنیم؟

محسن ایمانی، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه آموزش‌وپرورش گفت: در این تعطیلا کرونایی والدین باید آرامش داشته باشند و تا بتوانند فرزندانآرامی تربیت کنند.

چند نکته مراقبتی که والدین باید این روزها در خانه رعایت کنند

یک استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه آموزش‌وپرورش با اشاره به مهارت‌های ماندن در خانه در تعطیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: اگر آرامش داشته باشیم می‌توانیم فرزندان آرامی را تربیت کنیم پس آرامش مادر و رفتار بهنجار والدین در منزل می‌تواند تأثیرات مثبت و مهمی در روان فرزندان باقی گذارد.

به گزارش سلام نو، محسن ایمانی درباره مهارت‌های مقابله با استرس و اضطراب ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: اضطراب، ناراحتی روانی و جسمانی همراه با پیش آمد رویدادی ناگوار است که می‌تواند در دو نوع هنجار و ناهنجار در افراد بروز پیدا کند.

وی ادامه داد: اضطراب هنجار میزان قابل قبولی از اضطراب است که در مواقع خاص در فرد ظاهر می‌شود ولی اضطراب نابهنجار نوعی بیمارگونه از اضطراب است که بیش‌ از حد است و فرد هرچقدر تلاش می‌کند نمی‌تواند با آن مواجه شود مثل دانش‌آموزی که از شدت اضطراب در امتحان قادر به پاسخگویی صحیح و تسلط بر شرایط نیست.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در گفت‌وگوی امروز منظور از اضطراب، اضطراب بهنجار در افراد است، گفت: اگر در مواجهه با یک بیماری دچار اضطراب می‌شویم به علت نوع دیدگاهی است که با آن بیماری روبرو می‌شویم.

ایمانی ادامه داد: درمانگرها باید بتوانند افکار اتوماتیک را در ذهن بیمار خط بزنند و افکار منطقی را جایگزین کنند.

وی با تاکید بر اینکه والدین باید اقدامات لازم در مورد پیشگیری از شیوع بیماری را در منزل انجام دهند، اظهار کرد: پدر و مادران باید بدانند که دانش آموزان در گروه‌های سنی مختلف، کمتر در معرض آسیب ناشی از ویروس کرونا هستند و اگر خدایی ناکرده کسی مبتلا بشود می‌تواند پس از طی بیماری درمان شود پس نباید بیش‌ازحد، نگران مسئله‌ای بود.

ایمانی تأکید کرد: اگر آرامش داشته باشیم می‌توانیم فرزندان آرامی را تربیت کنیم پس آرامش مادر و رفتار بهنجار والدین در منزل می‌تواند تأثیرات مثبت و مهمی در روان فرزندان باقی گذارد.

پژوهشگر حوزه آموزش‌وپرورش و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس تهران گفت: داشتن توقعات بیش‌ از حد از فرزندان باعث بروز رفتار ناهنجار در فرزندان می‌شود بنابراین باید والدین سطح توقعات و انتظارات خود را از دانش آموزان منطقی و معقول کنند. برای مثال شستن دست‌ها در پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار موثر است ولی اگر شستن دست‌ها تبدیل به وسواس یا بیماری وسواس‌گونه برای والدین شود می‌تواند برای فرزندان ناهنجاری‌های زیادی را در برداشته باشد و در نهایت بچه‌ها را دچار تشویش و اضطراب کند.

ایمانی در مجله تصویری نگاه وزارت آموزش و پرورش گفت: والدین باید سعی کنند در صحبت با یکدیگر، آرامش را به فرزندان خود منتقل کنند و برای آنان نقش الگویی داشته باشند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چرا آمار مرگ با کرونا کم شده است؟

ظهر روز گذشته کمترین آمار مرگ با کرونا از بیستم اسفند سال گذشته ثبت شد و از پانزدهم ف...

1787 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد/57 نفر دیگر جان باختند

دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشت...

از افزایش مسافران گیلانی نگرانیم/مسافران اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند

محمود قاسم‌نژاد درویشی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: تعداد مسافر...

شروط سختگیرانه برای بازگشایی رستوران‌ها

محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: رستوران‌ها از امروز می‌توا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news