اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
26 اسفند 1398 26 اسفند 1398
13:22 13:22

کرونا جلوی مردم مهاباد کم آورد!

محمود زاده نماینده مردم مهاباد در مجلس گفت: تمامی کسب و کارهای شهر مهاباد به غیر از داروخانه، خوار و بار فروشی و نانوایی که توسط خود مردم بسته شده‌اند شیوع کرونا افزایشی نداشته است

دلیل سرعت پایین شیوع کرونا ویروس در مهاباد

به گزارش سلام نو، جلال محمود زاده در مورد وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهرستان مهاباد گفت: از روزهای ابتدایی اصناف و نماینده‌های بازارهای شهر بدون هیچ اجباری کسب و کار را تعطیل کردند و تا همین امروز فعلا تعطیل هستند. همین موضوع به عدم شیوع بیماری بسیار کمک کرد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس از تاسیس بیمارستان 100 تخت خوابی توسط مردم خبر داد و گفت: اصناف و معتمدین شهر مهاباد با هزینه خودشان تجهیزات یک بیمارستان 100 تخت خوابی را در یک سالن ورزشی ایجاد کردند. این امکانات قریب به 700 میلیون خرج داشت.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ضمن تاکید به ضرورت همبستگی مردم گفت: همکاری مردم مهاباد فوق‌العاده است. مشارکت آنها باورنکردنی است. هم اکنون همه مغازه‌ها غیر از نانوایی، داروخانه و خوار و بار فروشی تعطیل هستند. این موضوعات باعث شده که آمار مبتلایان شهر مهاباد پایین باقی بماند.

محمود زاده در مورد آمار مبتلایان هم اکنون تست کرونای 38 نفر در شهر بوکان که در فاصله 45 کیلومتری است مثبت شده است. در شهر دیگری، تست کرونای 15 نفر مثبت اعلام شده، همچنین تست کرونای 90 نفر در ارومیه که مرکز استان است مثبت اعلام شده، اما مهاباد 10 تست کرونای مثبت دارد که نسبت به روزهای اول افزایش خاصی پیدا نکرده است. سه نفر از این 10 نفر در حال بهبودی و ترخیص هستند.

وی در خصوص کنترل ورودی شهرها گفت: هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی با کمک مردم ورودی‌های شهر را کنترل می‌کنند. به ماشین‌هایی که پلاک شهرهای دیگر را دارند اجازه ورود داده نمی‌شود. همچنین دو جایگاه تخصصی با هزینه بخش خصوصی برای ضد عفونی کردن ماشین‌ها ترتیب داده شده است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ویژگی‌های متفاوت عصر پساکرونا چیست؟

مهدی مطهرنیا، آینده‌پژوه و استاد دانشگاه بر این باور است جهان آینده بیشتر متکی بر هوی...

مبتلایان به کرونا در ایران از 60 هزار تن فراتر رفت/ ۳۷۳۹ نفر جان باختند

 دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در ایران ۶۰...

به چهار میلیون خانوار کم درآمد وام 1 تا 2 میلیونی پرداخت می‌شود

امروز همچنین ۷۵ هزار میلیاردتومان وام و تسهیلاتی که برای این ایام مدنظر قرار دادیم، م...

موسوی: ملت ایران از رنج کسی خوشحال نمی‌شود / ما را به خیر آمریکا امیدی نیست شر مَرسانند

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در اولین نشست خبری سال99 گفت: در این شرایط بحرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news