اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 05 اردیبهشت 1398
24 دی 1397
09:30

استانی شدن انتخابات باعث ارتقای جایگاه مجلس خواهد شد

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برخی از مخالفان طرح استانی شدن انتخابات را سبب افزایش هزینه تبلیغات انتخاباتی می دانند.

مشارکت مردم با اجرای طرح استانی شدن انتخابات بیشتر خواهد شد

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری   درباره طرح استانی شدن انتخابات گفت: بنده با این طرح موافق هستم و جزو کسانی بودم که این طرح را امضا کرده، پیگیری کردیم و در اولویت کار مجلس قرار دادیم.

وی در بیان علل موافقت خود با طرح استانی شدن انتخابات اظهار داشت: این طرح یعنی استانی شدن انتخابات باعث ارتقای جایگاه مجلس خواهد شد و افرادی که در سطح هر استان، توانمندی بیشتری دارند و شناخته‌‌شده‌تر هستند، انتخاب می‌شوند. با اجرای این طرح، به ارتقای جایگاه مجلس مطمئن هستم و بر این باور هستم که به کشور کمک می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دوستان ما در مجلس به جد پیگیر طرح استانی شدن انتخابات هستند، تصریح کرد: ان‌شاالله با توجه به اینکه طرح استانی شدن انتخابات هفته گذشته هم مورد رای‌گیری در صحن مجلس قرار گرفت، برای هفته آینده نیز در دستورکار اولین روز مجلس قرار دارد و با رای بالایی هم تصویب شود.

خدری درباره علل مخالفت تعدادی از نمایندگان با طرح این استدلال که با تصویب این طرح مشارکت مردم کاهش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: اصلا این اتفاق نمی‌افتد. انتخابات استانی - شهرستانی است. ما استدلال همه دوستان خود را گوش دادیم. یکی از دغدغه نمایندگان آن است که مشارکت کم می‌شود اما چنین نیست چراکه هر حوزه انتخابیه مثل همین الان نماینده خودش را دارد. اتفاقا ما معتقد به عکس این نظر هستیم به این معنا که مشارکت مردم در انتخابات با اجرای این طرح بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی دیگر از مخالفان این طرح افزایش هزینه تبلیغات انتخاباتی را به عنوان دلیل مخالفت خود مطرح می‌کنند، ابراز داشت:‌ حتی اگر این اتفاق بیافتد، با استانی شدن انتخابات می‌توان به کمک رسانه ملی تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مجلس را انجام داد.

نماینده بوشهر در مجلس درباره رویکرد شورای نگهبان به این طرح نیز ابراز داشت:‌ همکاران ما در حین بررسی طرح در کمیسیون نظرات مشورتی کارشناسان شورای نگهبان استفاده کردند و به نظر من این طرح در شورای نگهبان هم تایید می‌شود.

/ایلنا

اخبار مرتبط

قبول نکردن FATF کشور را به انزوا می‌کشاند/این لوایح باید اصلاح شود

راه عاقلانه این است که ما این لوایح را با اصلاحاتی که در آن اعمال می کنیم طوری تنظیم ...

بیانیه 251 نماینده مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران

  251 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از انتصاب فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلا...

پزشکیان: آدمهايی كه مي گويند بهFATF نپيونديم كساني هستند كه مسئوليتي ندارند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخي كه مجري نيستند مي گويند ما بدون پيوستن به FATFم...

مجلس مصمم به رونق تولید است

زرآبادی گفت: امسال در حوزه تسهیلات به بخش صنایع تصمیمات مناسبی از سوی مجلس اتخاذ شده ...

دیدگاه خود را بنویسید