اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
24 دی 1397 24 دی 1397
09:30 09:30

استانی شدن انتخابات باعث ارتقای جایگاه مجلس خواهد شد

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برخی از مخالفان طرح استانی شدن انتخابات را سبب افزایش هزینه تبلیغات انتخاباتی می دانند.

مشارکت مردم با اجرای طرح استانی شدن انتخابات بیشتر خواهد شد

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری   درباره طرح استانی شدن انتخابات گفت: بنده با این طرح موافق هستم و جزو کسانی بودم که این طرح را امضا کرده، پیگیری کردیم و در اولویت کار مجلس قرار دادیم.

وی در بیان علل موافقت خود با طرح استانی شدن انتخابات اظهار داشت: این طرح یعنی استانی شدن انتخابات باعث ارتقای جایگاه مجلس خواهد شد و افرادی که در سطح هر استان، توانمندی بیشتری دارند و شناخته‌‌شده‌تر هستند، انتخاب می‌شوند. با اجرای این طرح، به ارتقای جایگاه مجلس مطمئن هستم و بر این باور هستم که به کشور کمک می‌کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دوستان ما در مجلس به جد پیگیر طرح استانی شدن انتخابات هستند، تصریح کرد: ان‌شاالله با توجه به اینکه طرح استانی شدن انتخابات هفته گذشته هم مورد رای‌گیری در صحن مجلس قرار گرفت، برای هفته آینده نیز در دستورکار اولین روز مجلس قرار دارد و با رای بالایی هم تصویب شود.

خدری درباره علل مخالفت تعدادی از نمایندگان با طرح این استدلال که با تصویب این طرح مشارکت مردم کاهش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: اصلا این اتفاق نمی‌افتد. انتخابات استانی - شهرستانی است. ما استدلال همه دوستان خود را گوش دادیم. یکی از دغدغه نمایندگان آن است که مشارکت کم می‌شود اما چنین نیست چراکه هر حوزه انتخابیه مثل همین الان نماینده خودش را دارد. اتفاقا ما معتقد به عکس این نظر هستیم به این معنا که مشارکت مردم در انتخابات با اجرای این طرح بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی دیگر از مخالفان این طرح افزایش هزینه تبلیغات انتخاباتی را به عنوان دلیل مخالفت خود مطرح می‌کنند، ابراز داشت:‌ حتی اگر این اتفاق بیافتد، با استانی شدن انتخابات می‌توان به کمک رسانه ملی تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مجلس را انجام داد.

نماینده بوشهر در مجلس درباره رویکرد شورای نگهبان به این طرح نیز ابراز داشت:‌ همکاران ما در حین بررسی طرح در کمیسیون نظرات مشورتی کارشناسان شورای نگهبان استفاده کردند و به نظر من این طرح در شورای نگهبان هم تایید می‌شود.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

روحانی در اعتراض به ضرورت ارائه گزارش به مجلس به رهبری نامه نوشت

علی لاریجانی ، رئیس مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس جمهور به رهبری در اعتراض به ضرورت ...

همراهی مجلس و وزارت بهداشت برای مقابله با فساد

همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با بیان اینکه مجلس با وزارت بهداشت برای م...

انتقاد یک نماینده مجلس از سیاست ارزی دولت: دلار 4200 تومان شکست خورد

محمد رضا تابش، نماینده مجلس با انتقاد از سیاست ارزی دولت گفت: ‌ای کاش رئیس جمهور و مس...

ابوترابی: برگزاری انتخابات شورایاری ها وجاهت قانونی ندارد

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی افزود: نتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است چون اساسا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news