اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 فروردین 1399
27 اسفند 1398 27 اسفند 1398
10:15 10:15

انتقاد رحمانی فضلی از ارائه آمار متناقض کرونایی!

رحمانی فضلی گفت: برای مقابله با کرونا مهم‌ترین مسأله مشارکت و همراهی مردم است و رسانه‌ها نقش موثری در این موضوع دارند.

توضیحات وزیرکشور درباره محدودسازی‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا /در کشور مسابقه آمار دادن راه افتاده است

به گزارش سلام نو و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی، وزیر کشور در چهل‌ونهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که دوشنبه ۲۶ اسفند در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به این که این روزها بیشترین موضوعات در عرصه مدیریت کشور معطوف به کنترل بیماری کرونا است، گفت: برای مقابله با شیوع کرونا، کاهش ارتباطات بین افراد و کانون‌های مختلف جمعیتی مد نظر است و در این خصوص اطلاع‌رسانی و تبلیغات دنبال شده و توصیه‌های لازم از طرف همه مطرح شده است اما برای تحقق مشارکت کامل مردم که عمده‌ترین بخش در مدیریت بیماری کروناست، رسانه ها باید کار بسیار جدی‌تری انجام دهند.

رحمانی فضلی با بیان این که همزمان دو عرصه درمان و تبلیغات موثر را باید بیش از این تقویت کنیم، اظهار کرد: در حوزه رسانه‌ها چند موضوع مهم مورد نظر است. اول اطلاع‌رسانی که باید دقیق، درست و شفاف باشد. به‌علاوه زمینه سوءاستفاده در بین نباشد و از هر نوع تناقض و ارائه آمارهای متفاوت جلوگیری شود. موضوع دوم در حوزه رسانه‌ها، آموزش است که از این طریق، باید آموزش عمومی همگانی و قابل درک و فهم داشته باشیم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که بروز پاره‌ای از بیم ها در حیات فردی و اجتماعی، مسئله ای عاطفی و زودگذر است، گفت: غلبه بر این شرایط در دسترس است و فرد با سازگاری زندگی خود را ادامه می‌دهد. به همین دلیل در این مسیر باید آگاهی، اطلاع رسانی و آموزش داده شود تا مردم در کنار این موضوع بتوانند زندگی خود را داشته باشند و خود را مصون کنند.

وزیر کشور با تشریح مبانی منجر به تصمیم گیری در خصوص اعمال برخی محدودسازی‌ها برای مقابله با شیوع بیماری گفت: باید در این مسیر رسانه ها با قدرت عمل کنند و با ارائه آموزش‌های جانبی، انتشار صحیح اخبار، میزگردها و اطلاع رسانی بموقع در این جهت اقدام کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت موضوع اقناع سازی تاکید کرد، چنانچه در عرصه اقناع ضعیف عمل شود، مردم تحت تاثیر اخبار غیر صحیح قرارمی‌گیرند و شایعات جا می‌افتد.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به طرح برخی شبهات در روند کنترل ویروس کرونا گفت: این شبهات باید به صورت منسجم و سیستماتیک پاسخ داده شود. البته در این جهت گام‌های خوبی برداشته شده است ولی بیش از این ظرفیت داریم و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

وزیر کشور در پایان مجدداً خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله مشارکت و همراهی مردم است و موثرترین مسئله در مشارکت و همراهی مردم نیز رسانه‌ها هستند که امیدواریم نقش خود را به خوبی مانند گذشته انجام دهند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

همه کالاها ارزان شده ! + فیلم

رحمانی فضلی وزیر کشور توضیحاتی درباره سیر نزولی قیمت اجناس ارائه داده است.

رحمانی فضلی: صحبت های رئیس جمهور دلسوزانه و قانونی بود

 رحمانی فضلی وزیر کشور در واکنش به صحبت‌های اخیر کدخدایی ضمن نوشتن نامه‌ای به وی متذک...

مطهری زمان استیضاح رحمانی‌فضلی را اعلام کرد

علی مطهری اعلام کرد: چون مقام رهبری با استیضاح وزیر کشور به دلیل انتخابات  پیش‌رو مخا...

استیضاح رحمانی فضلی منتفی است

به گفته سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، با توجه به اینکه تعدادی از متقاضیان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news