اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 13 خرداد 1399
27 اسفند 1398 27 اسفند 1398
11:56 11:56
علاءالدین بروجردی :

با حرمت شکنان اماکن متبرکه برخورد شود

علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: چطور افرادی حرمت شکن به خودشان جرأت توهین و جسارت  می‌دهند که در مکان‌های مقدس را بشکنند. 

بروجردی: با اقدام خودسرانه حرمت شکنان برخورد شود

به گزارش سلام نو، علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به هتک حرمت حرم حضرت معصومه (س) و حرم امام رضا (ع) گفت: اگر کسی حتی کمترین دقت نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری داشته باشد متوجه می شود که ایشان تأکید کردند باید تصمیمات ستاد مقابله با کرونا با دقت اجرا شود. هدف اصلی هم جلوگیری از انتقال این ویروس خطرناک به دیگر افراد و مقابله با ابتلای تعداد بیشتری از مردم است.

وی با بیان اینکه طبق آمارها همچنان روند ابتلا به ویروس کرونا در سطح ملی سیر صعودی دارد که اجتماعات انتقال ویروس را تشدید می‌کند، افزود: هر ساله میلیون‌ها نفر به حرم حضرت معصومه، حرم امام رضا، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و شاهچراغ مشرف می‌شوند که امسال به دلیل تأکید بر عدم تجمع تصمیم دیگری گرفته شد، حال در چنین شرایطی عده‌ای خودسرانه به خود جرأت می‌دهند به مکان‌های مقدس و حرم حضرت معصومه (س) و حرم امام رضا (ع) هتک حرمت کنند، این کار چه توجیهی دارد؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرمت شکنان به شعور ده‌ها میلیون ایرانی هم توهین کردند گفت: ده‌ها میلیون ایرانی پر از عشق و علاقه و ارادت به ائمه هستند پس این چند ده نفر چطور به خود اجازه داده که علاوه بر حرمت شکنی به مردم توهین کنند و خود را تنها عاشقان ائمه جلوه دهند. آن‌ها در مکان‌های مقدس را شکسته و با توهین وارد شدند. باید جلوی این ناهنجاری‌ها و خودسری‌ها گرفته شود کما اینکه چندی پیش هم نمونه دیگری از این حرکات زشت را در ضریح مطهر دیدیم.

بروجردی در پایان تأکید کرد: همه می‌دانیم که همه اقدامات صورت گرفته برای آن است که از انتشار ویروس کرونا جلوگیری شود ولی قطعا عشق و ارادت مردم به امکان مقدس کم نمی‌شود. امیدواریم هر چه زودتر با رفتن این مهمان ناخوانده از ایران عمر این گونه تصمیمات هم به پایان برسد و وضعیت به حالت عادی برگردد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

روحانی: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا محدودیت‌ها برنگردد

 حسن روحانی رئیس جمهوری گفت:از همه مردم کشور می‌خواهیم با دقت پروتکل‌های بهداشتی را د...

روحانی: باید به مسیر طبیعی زندگی برگردیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا بیان ک...

رئیس جمهور یک دستور کرونایی صادر کرد

 حسن روحانی رئیس جمهوری، دستوری به وزیر کشور برای تشدید مراقبت ها در استان‌های دارای ...

اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اماکن مقدسه از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news