اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
27 اسفند 1398 27 اسفند 1398
12:48 12:48

مصرف چه غذاهایی در صبح به  بهبود روحیه و سلامت روانی افراد کمک می کنند؟

داشتن ذهن سالم به اندازه داشتن یک بدن سالم مهم است. ترک هر یک از اینها تأثیر منفی بر دیگری خواهند گذاشت. با ایجاد تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی می توان سلامت روانی خوبی را پرورش داد.

برخی غذاهای خاص وجود دارند که ثابت شده دارای خواص تقویت کننده خلق و خوهستند. این غذاهای دیوانه کننده ، عجیب و غریب یا گران نیستند. آنها بسیار متنوع و جزء روزمره غذاهایی روزمره هستند.  نکته مهم این است که وعده غذایی متعادل و متنوعی داشته باشید که شامل  ویتامین ها، مواد معدنی ، پروتئین و فیبر باشند. برای تأثیر مثبت بر سلامت روان خود به دنبال غذاهایی با مقدار زیاد امگا 3، چربی های سالم، آهن، منیزیم، ویتامین های گروه B ، C و D و سلنیوم باشید. اینها همچنین به حفظ سطح انرژی شما و حفظ سیستم ایمنی سطح بالا کمک می کند.

همچنین کاهش مصرف قند  کافئین و میان وعده های ناسالم به طور همزمان مهم است. با خوردن غذاهای تازه و سالم و حذف غذاهای سرخ شده، چرب یا فرآوری شده در تحقق این هدف بکوشید. در اینجا یک برنامه غذایی ساده با استفاده از موادی که به  تقویت سلامت روان کمک میکنند،  تهیه شده است.

شروع روز با غذاهای سالم به داشتن طرز فکر مناسب تا انتهای روز کمک میکنند. در طول روز به دنبال غذاهایی باشید که به شما انرژی می دهند.

تخم مرغ طعم دار بر روی نان تست با آووکادو

تخم مرغ و آووکادو ترکیبی بی نظیر برای صبحانه هستند. پروتئین و ویتامین D زیادی از تخم ها دریافت می کنید، در حالی که هر دو این غذای فوق العاده حاوی امگا 3، چربی های سالم، ویتامین B6، آهن و منیزیم هستند. اینها در کنار هم، تمامیت ا نرژی  شما را تقویت می کنند.

همچنین می توانید یک تکه نان توت یا غلات سبوس دار را اضافه کنید. این ها شکل ایده آل کربوهیدرات ها برای صبح هستند زیرا از نظر سطح GI کم هستند، به این معنی که به شما فیبر طولانی مدت می بخشند.

اگرآووکادو را دوست ندارید، تخم مرغ به خودی خود به اندازه کافی خوب است. یک املت سریع یا تخم مرغ های خرد شده را روی یک تکه نان تست کنید  یا حتی می توانید تخم مرغ های خود را برای صبحانه از قبل جوشانده و از آن ها استفاده کنید.

پرتقال گرانولا با ماست یونانی

گرانولو یک صبحانه سریع و آسان است که برای سلامت روان نیز عالی است. شما می توانید گرانول را به تنهایی یا با مقداری شیر، ماست، انواع توت ها، میوه و غیره میل کنید. علاوه بر این، گرانولو همچنین می تواند یک میان وعده خوب باشد.

میان وعده های صبح گاهی

می توانید با انتخاب غذاهای سالم ازخوردن چیزهای راحتی مانند کلوچه قندی یا چیپس سیب زمینی جلوگیری کنید.

انواع توت ها

اگر نگران سلامتی روان خود هستید، باید مقدار قند را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید. بعضی از میوه ها با قند زیاد مانند انگور و آناناس نباید مرتب وبیش از اندازه مصرف شوند. از طرفی انواع توت ها حاوی قند و سرشار از ویتامین C هستند، برای تقویت خلق و خوی، انرژی و ایمنی بسیار عالی هستند، زیرا با آنتی اکسیدان ها و خواص ضد التهابی همراه میباشند.

شما همچنین می توانید از انواع توت های منجمد استفاده کنید. یا با اضافه کردن آنها به انواع اسموتی ها یک دسر سالم تهیه کنید.

اخبار مرتبط

icon news

هفت ماده غذایی که هرگز نباید با معده خالی مصرف شود

همه می دانند که صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است، اما آیا می دانید که در صبح نمی توا...

طرز تهیه پای سیب به روشی ساده

پای سیب که جزو کیک و شیرینی های خوشمزه می باشد و به عنوان یک میان وعده و یا دسر می تو...

بعد از ورزش چه چیزی بخوریم؟

همه ما می دانیم که ورزش برای حفظ یک سبک زندگی متعادل چقدر مهم است. شاید به همان انداز...

جلوگیری از پرخوری، با کمک پروتئین

این میان وعده های سالم و سرشار از پروتئین موجب رضایت شما می شوند و به راحتی می­توانید...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news