اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
29 اسفند 1398 29 اسفند 1398
19:34 19:34

وضع قوانین اضطراری برای مقابله با کرونا در انگلیس

دولت انگلیس برای مهار شیوع بیشتر ویروس کرونا که تاکنون ۱۰۴ نفر در این کشور کشته بر جای گذاشته است، قوانین اضطراری وضع کرد که به مقامات وزارت بهداشت، پزشکان، پرستاران و پلیس اجازه می‌دهد افرادی را که به این ویروس مشکوک هستند بازداشت کند.

انگلیس برای مقابله با کرونا قوانین اضطراری وضع کرد

به گزارش سلام نو، این قوانین که در یک سند ۳۲۹ صفحه‌ای تنظیم و در تارنمای دولت منتشر شده همچنین به وزیر کشور انگلیس اجازه می دهد تا بنادر و فرودگاه‌های کشور را در صورت کمبود نیروی کار به حالت تعلیق درآورده و یا تعطیل کند.

طبق قوانین یادشده پزشکان بازنشسته و دانشجویان رشته پزشکی قادر خواهند بود تا برای کاهش فشارها روی دستگاه بهداشتی این کشور، آغاز به کار کنند. همچنین مددکارانی که به تازگی مشاغل خود را ترک کرده‌اند به صورت موقت دعوت به کار خواهند شد.

بر اساس قوانین جدید دولت انگلیس، افراد شاغل می‌توانند به مدت ۴ هفته مرخصی اضطراری درخواست کرده و دولت با اعتباری که در این رابطه تخصیص داده، خسارت مالی شرکت‌ها را جبران خواهد کرد.

همچنین مدارس و مهدکودک‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند ماند. جلسات دادگاه ها هم تا حد امکان به صورت ویدیویی برگزار می‌شود.

بر اساس این قوانین، دولت انگلیس قادر خواهد بود تا برگزاری هرگونه گردهمایی یا تجمعی را محدود یا ممنوع اعلام کند. همچنین با توجه به احتمال افزایش آمار کشته‌شدگان ناشی از ابتلا به کرونا، فرآیندهای اداری صدور جواز کفن و دفن کوتاه‌تر شده و شهرداری‌ها صفر تا صد مسئولیت این موارد را بر عهده خواهند گرفت.

این قوانین در حالی وضع شده است که آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است و نخست وزیر این کشور پیش بینی کرده که این تعداد در هفته‌های آینده افزایش یابد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده تاکنون دو هزار و ۶۸۹ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پروندهٔ خبری

  • هراس جهانی از ویروس کرونا

اخبار مرتبط

icon news

ورود برزیلی‌ها به آمریکا ممنوع شد!

کاخ سفید اعلام کرد به دلیل شیوع بالای کرونا در برزیل ورود مسافران از این کشور به آمری...

واکنش چین به پرداخت خسارت شیوع کرونا

 «وانگ یی» وزیر خارجه چین گفت: ویروس مرز و نژاد نمی شناسد و دریافت خسارت شیوع کرونا ا...

نخست وزیر مالزی به قرنطینه رفت

محی‌الدین یاسین، نخست وزیر مالزی به دلیل حضور در یک نشست که یک مقام مالزیایی مبتلا به...

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اندونزی

وزارت سلامت اندونزی اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به کووید_19 در این کشور مرز ۲۱ هزار ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news