اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 فروردین 1399
01 فروردین 1399 01 فروردین 1399
09:12 09:12

وزیر کشور نوروز 99 را تبریک گفت

رحمانی فضلی وزیر کشور با تبریک سال جدید گفت: امیدوارم شرایط فعلی بستر مضاعفی برای تدبر بیشتر در عظمت پروردگار برای ما به ارمغان آورد.

 پیام تبریک نوروزی وزیر کشور

به گزارش سلام نو، متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هر ساله همزمان با سال نو خورشیدی مردم کشورمان در گرامیداشت انقلاب طبیعت و خیزش فصلی نو  همراه با رویش سبزگونه ها و خرامش رودهای جاری از کوهسارها و رامش خلقت در چرخه ای نو، آداب و رسومی را پاس می دارند که نشان ازتمدنی والا و انسانی دارد.

نوروز جلوه گاه قرابت و عبودیت انسان با خالق یکتاست و از این جهت در مبانی دینی و مذهبی نیز به آن توجه ویژه شده است. اما نوروز سال ۱۳۹۹ با ابتلای جهان به  بیماری ویروسی کرونا از جهاتی با سال های گذشته متفاوت است و مردم کشورمان برای حفاظت و قدردانی از نعمت سلامتی و عافیت که از موهبت های الهی است برخی از آداب و رسوم و آیین نوروزی را در شرایط خاصی انجام می دهند که می تواند با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی جلوه های خلاقانه ای از تکریم رستاخیز سالانه طبیعت را به نمایش گذارد.

آیین های نوروزی متضمن قرارهای میان انسانهاست که می تواند به اقتضای شرایط زمان و مکان به صلاح ترین شکل اصلاح و اجرا شود، اما جلوه های ثابت و لایتغیر دگرگونی طبیعت از مصادیق بارز بندگی در برابر کردگار و از کرامات الهی به بندگانش است که فرصت اندیشیدن در راز خلقت را برایمان فراهم می سازد.

لذا ضمن تبریک سال جدید، امیدوارم شرایط فعلی بستر مضاعفی برای تدبر بیشتر در عظمت پروردگار را برای ما به ارمغان آورد و با این توشه معنوی، سال ۱۳۹۹ شمسی با تلاش همگانی به فرصتی برای افزایش امنیت در سایه جهاد توسعه محور و سربلندی و سرافرازی مردم برای جهش تولید تبدیل شود و شکرگذار از کرامات الهی، خاضعانه از خداوند منان نیز عزت و عاقبت بخیری و امنیت همه جانبه را برای مردم عزیز کشور خواستارم.

عبدالرضا رحمانی فضلی

وزیر کشور

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار جدی وزیر کشور به هموطنانی که به کرونا اهمیت نمی دهند

وزیر کشور با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که از امروز مقررات جدی‌تر اعمال می‌گردد.

تشکر رهبر انقلاب از کادر درمان و جهادگری که در حال مبارزه با کرونا هستند+ فیلم

مقام معظم رهبری در پیام نوروزی 99 تشکر ویژه از کادر درمان جهادگران در مبارزه با کرونا...

پیام نوروزی سال 99 آیت‌الله جنتی

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان حلول سال جدید را تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد سالی...

پیام نوروزی سید محمد‌خاتمی با محوریت کرونا

سیدمحمدخاتمی در پیامی به مناسبت فراررسیدن عید نوروز بر لزوم همبستگی میان افراد مختلف ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news