اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 11 فروردین 1399
01 فروردین 1399 01 فروردین 1399
13:55 13:55

درمان کرونا با داروی مالاریا تایید شد

محققین فرانسوی اعلام کردند اثربخشی داروی قدیمی درمان مالاریا روی بیماران مبتلا به ویروس کرونا نتیجه مثبتی داده است. 

به گزارش سلام نو، هیدروکسی کلروکین که تحت نام برند «پلاکونیل» (Plaquenil) فروخته می‌شود، در یک مرکز درمانی در مارسی فرانسه تست شده و نتایج ثمربخشی داشته است. این دارو همچنین در ووهان چین نیز آزمایش شده و محققین می‌گویند که از توانایی آن برای از بین بردن ویروس کرونا راضی هستند. البته پیش از این که از پلاکونیل برای درمان انسان‌ها استفاده شود، محققین آن را در آزمایشگاه تست کرده بوند.

آن‌ها در آزمایشگاه به این نتیجه رسیده بودند که داروی مالاریا می‌تواند ویروس را به کلی از بین ببرد یا در شرایط دشوار‌تر، آن را از کار بیندازد. برای آزمایش داروی پلاکونیل روی انسان، محققین فرانسوی از ۳۶ داوطلب استفاده کرند که ۱۶ نفر از آن‌ها همچنان بیمار و ۲۰ نفر نیز پیش از این درمان شده بودند. این گروه روزانه ۶۰۰ میلی گرم از پلاکونیل را دریافت می‌کردند که برابر با میزان تایید شده WHO برای مبارزه با مالاریا است.

مالاریا

بر اساس گزارش محققین، در روز سوم، نتایج تست ویروس کرونای ۵۰ درصد از بیماران منفی شده بود که این میزان پس از روز ششم، به ۷۰ درصد رسید. نکته جالب اینجاست که ۲۰ بیماری که پیش از این درمان شده بودند، علاوه بر داروی پلاکونیل، آنتی بیوتیک آزیترومایسین را نیز دریافت کرده بودند که باعث شد نتایج به دست آمده، از قبل هم بهتر شود. محققین گزارش کرده‌اند که ۵ نفر از ۶ نفر یا ۸۳ درصد آن‌ها در روز سوم هیچ علائمی از ویروس کرونا نشان نداده بودند. روز ششم، ۱۰۰ درصد از آن‌ها بهبود پیدا کردند.

۱۶ بیماری که در این تست شرکت کرده بودند به مدت بیشتری برای درمان نیاز داشتند، روز سوم و ششم به ترتیب ۶.۳ و ۱۲.۵ درصد افراد درمان شدند. البته محققین روش درمانی آن‌ها را عنوان نکرده‌اند. با توجه به این دستاورد، می‌توان گفت که داروی مالاریا توانسته تا حدودی امیدبخش باشد. سازمان WHO همچنان می‌گوید این دارو باید بیش از این مورد بررسی قرار بگیرد.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

زمان توزیع داروی ایرانی درمان کرونا اعلام شد

بنابر اعلام رئیس سازمان غذا و دارو یک هفته تا 10 روز دیگر داروی ترکیبی ایرانی برای در...

استفاده از ابررایانه جهت ساخت واکسن ویروس کرونا

قدرتمندترین سیستم مستقل کامپیوتری در جهان (سامیت) توانسته است با مشخص کردن ترکیباتی ا...

با داروی درمان کرونا آشنا شوید +جزئیات

بنابر اعلام دونالد ترامپ دارو‌های «کلروکین» و «هیدروکسی کلروکین» به زودی توسط سازمان ...

نظریه‌ای وحشتناک درباره کرونا!/چرا خطرناک‌ترین ویروس دنیا مهار نمی‌شود؟

مهار ویروس کرونا جدید حتی با ساخت واکسن نیز به‌طورکامل ریشه‌کن نمی‌شود و این موضوع با...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news