اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 23 تیر 1399
01 فروردین 1399 01 فروردین 1399
21:25 21:25

تاکید گوترش بر رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره آخرین تحولات مربوط به مبارزه ایران با کرونا و موانع پیش روی ملت ایران گفت و گو کردند.

 ظریف و دبیر کل سازمان ملل درباره مبارزه ایران با کرونا تبادل نظر کردند

به گزارش سلام نو وبه نقل از  اداره کل اطلاع رسانی و امر سخنگویی وزارت امور خارجه و به دنبال رایزنی‌های جهانی وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مقابله با شیوع کرونا در ایران و جهان و پیرو نامه چند روز گذشته او به دبیرکل سازمان ملل متحد،  محمدجواد ظریف در گفتگویی تلفنی با آنتونیو گوترش در خصوص آخرین تحولات مربوط به مبارزه ایران با کرونا و موانع پیش روی ملت ایران در این راه، رایزنی و تبادل نظر کردند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این گفت‌وگو ضمن ابراز همدردی و همبستگی با ملت ایران بر لزوم رفع تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران برای مبارزه با کرونا تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن قدردانی از مواضع اعلام شده و کمک نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد بر لزوم برچیده شدن تحریم های غیر انسانی، ظالمانه، غیر قانونی و یکجانبه آمریکا ضد مردم ایران تاکید کرد.
ظریف در اولین ساعات سال نو با موتگی توشیمیتسو وزیر خارجه ژاپن گفت و گو و درخصوص آخرین تحولات مربوط به مبارزه ایران با کرونا و موانع پیش روی‌آن تبادل نظر کرد. مبارزه با کرونا و لغو تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا ضد مردم ایران محور اصلی این رایزنی بود.
گفت و گو با  چنگیز آیداربکف وزیر خارجه قرقیزستان و جوسپ بورل مسوول  سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دیگر رایزنی‌های  امروز محمد جواد ظریف در خصوص مبارزه با کرونا بود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

قرنطینه وزیر آموزش اسرائیل

زئیو الکین، وزیر آموزش عالی و منابع آبی رژیم صهیونیستی اعلام کرد در پی ابتلای یکی از ...

نماینده شوشتر هم کرونا مثبت شد

سهراب گیلانی نماینده شوشتر و گتوند در مجلس یازدهم  کرونا مثبت شده است.

درخواست رئیس کمیسیون بهداشت برای کاهش فعالیت مجلس

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعلام کرد ساعات کاری صحن و کمیسیون‌...

موج بیکاری کرونا به البرز آسیب زده

به گفته مقامات استان البرز  ۲۶ هزار و ۲۱۰ نفر در سامانه بیمه بیکاری که بیش از نیمی از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news