اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 10 فروردین 1399
01 فروردین 1399 01 فروردین 1399
21:25 21:25

تاکید گوترش بر رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران

ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل درباره آخرین تحولات مربوط به مبارزه ایران با کرونا و موانع پیش روی ملت ایران گفت و گو کردند.

 ظریف و دبیر کل سازمان ملل درباره مبارزه ایران با کرونا تبادل نظر کردند

به گزارش سلام نو وبه نقل از  اداره کل اطلاع رسانی و امر سخنگویی وزارت امور خارجه و به دنبال رایزنی‌های جهانی وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مقابله با شیوع کرونا در ایران و جهان و پیرو نامه چند روز گذشته او به دبیرکل سازمان ملل متحد،  محمدجواد ظریف در گفتگویی تلفنی با آنتونیو گوترش در خصوص آخرین تحولات مربوط به مبارزه ایران با کرونا و موانع پیش روی ملت ایران در این راه، رایزنی و تبادل نظر کردند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این گفت‌وگو ضمن ابراز همدردی و همبستگی با ملت ایران بر لزوم رفع تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران برای مبارزه با کرونا تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز ضمن قدردانی از مواضع اعلام شده و کمک نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد بر لزوم برچیده شدن تحریم های غیر انسانی، ظالمانه، غیر قانونی و یکجانبه آمریکا ضد مردم ایران تاکید کرد.
ظریف در اولین ساعات سال نو با موتگی توشیمیتسو وزیر خارجه ژاپن گفت و گو و درخصوص آخرین تحولات مربوط به مبارزه ایران با کرونا و موانع پیش روی‌آن تبادل نظر کرد. مبارزه با کرونا و لغو تحریم های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا ضد مردم ایران محور اصلی این رایزنی بود.
گفت و گو با  چنگیز آیداربکف وزیر خارجه قرقیزستان و جوسپ بورل مسوول  سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دیگر رایزنی‌های  امروز محمد جواد ظریف در خصوص مبارزه با کرونا بود.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

رهبر انقلاب: طرح غربالگری کار بزرگی است

رهبر انقلاب در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت درباره اقدامات مقابله با کرونا فرمودند: طرح ...

باید خودمان را برای زندگی با کرونا آماده کنیم/شرایط ما شرایط جنگ سیاسی نیست

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: در شرایط جنگ سیا...

سخنگوی دولت از ضرورت شادی پس از کرونا گفت!

علی ربیعی، سخنگوی دولت در اینستاگرام خود با انتشار متنی به ضرورت شادابی جامعه در دورا...

برادر رییس دولت اصلاحات کرونا گرفت

محمدرضا خاتمی، برادر رئیس اصلاحات مبتلا به کرونا شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news