اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
03 فروردین 1399 03 فروردین 1399
12:30 12:30

چگونه از شر کنه های باغ خلاص شویم؟

کنه ها، موجودات کوچک زشت و آزار دهنده هستند. به خصوص اگر در جنگل پیاده روی زیادی داشته باشید یا در باغ مشغول باغبانی باشید، باید مراقب نیش های کنه باشید. گربه ها و سگ ها نیز می توانند این موجودات کوچک را از طریق موهای خود به خانه بیاورند، زیرا آن ها دوست دارند در چمن های بلند پنهان شوند.این کنه ها می توانند، ناقل انواع بیماری ها نیز باشند. در اینجا 5 روش برای دور نگه داشتن آن ها از باغ شما آورده شده است.
1. چمن زنی
کنه ها دوست دارند در چمن های بلند پنهان شوند، بنابراین نسبت به حفظ و اندازه چمن هوشمندانه عمل کنید. همچنین برگ های ریخته شده را پاک سازی کنید. این امر باعث می شود که کنه ها مدت کمتری در آنجا بمانند.
2. آن ها را اذیت کنید
کنه ها، دوست ندارند که روی تراشه های چوب یا ماسه ها قدم بزنند. این کار برای آن ها بسیار ناراحت کننده است. به همین دلیل یک مسیر کوچک از تراشه های چوب یا ماسه اطراف چمن بپاشید. این ممکن است مانع از این شود که حشرات ریز و درشت وارد چمن شوند.
3. باغ خود را مرتب نگه دارید
آیا وسایل و چوب های مربوط به شومینه یا اجاق چوب خود را در باغ نگه می دارید؟ اطمینان حاصل کنید که مرتباً چوب ها را جمع کرده و خشک می کنید. کنه ها چوب مرطوب را دوست دارند، بنابراین مطمئن شوید که محیط مناسب را برای آن ها فراهم نمی کنید.
4. گیاهان
برگ های Beautyberry Bodinie، گیاهی با انواع توت های بنفش، به حفظ کنه ها کمک می کند. اگر مشکل کنه دارید، از کاشت این گیاهان در باغ خود صرف نظر کنید.

5. استفاده از مرغ ها برا ی نابودی کنه ها
آیا می دانید مرغ ها کنه می خورند؟ آن ها غذای خود را از خاک خارج می کنند و این بدان معناست که آن ها کنه های زیادی نیز می خورند. البته این برای همه امکان پذیر نیست، اما اگر فضایی دارید و می خواهید از تخم مرغ تازه نیز لذت ببرید، استفاده از مرغ ها ایده خوبی است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news