اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
04 فروردین 1399 04 فروردین 1399
13:34 13:34

5 دلیل افتادگی پلک چشم

افتادگی پلک به شکل احساس بسیار عجیب و غریب شامل حرکات پیچ خورده، لرزاننده و ریز در پلک ایجاد می شود. این علایم در اثر تحریک عصب چشم ایجاد می شوند. پلک انسان بسیار شکننده و حساس است. بیشتر اوقات، این پیچ خوردگی و لرزش به راحتی متوقف می شوند، اما وقتی اینگونه نباشد، ممکن است زمان آن باشد که چند تغییر در سبک زندگی تان ایجاد کنید .پیچ خوردگی یا افتادگی پلک، احتمالاً به دلیل یکی از این موارد است:
1. کافئین زیاد
نوشیدن زیاد قهوه ممکن است باعث افتادگی پلک شود. کافئین حاوی خواص تحریک کننده است که می تواند ضربان قلب را بالا ببرد، متابولیسم را تقویت کرده و عضلات خاصی مانند عضلات چشم را فعال کند. به گفته متخصصان، ماهیچه های چشم نسبت به سایر عضلات دیگر نسبت به کافئین بیشترحساس هستند. مقدار خاصی از کافئین باعث افتادگی پلک نمی شود. اما کاهش مصرف آن در کاهش این عارضه ها مفید است.
2. استرس
افتادگی پلک اغلب در اثر استرس ایجاد می شود. بدن روش های مختلفی برای مقابله با استرس دارد و افتادگی و لرزش پلک یکی از آن هاست. سعی کنید دریابید که چه چیزی باعث این امر شده و در آینده از وقوع آن جلوگیری کنید.
3. آلرژی
هنگامی که از آلرژی رنج می برید، مواردی وجود دارند که می تواند در چشم اتفاق بیفتد. آن ها می توانند چشم را آبکی یا خشک کنند. همچنین موجب می‌شوند، چشم ها ورم کنند، دچارخارش یا تحریک شوند. افتادگی پلک یکی دیگر از مواردی است که در اثر آلرژی می تواند، ایجاد شود.
4. چشم های خسته
از آنجا که چشم هاعضو حساسی هستند، کوچکترین چیزها می توانند باعث ناراحتی آن ها شوند. به عنوان مثال نداشتن خواب کافی می تواند تأثیر زیادی بر بیماری های چشمی بگذارد. وقتی به اندازه کافی نخوابید، چشمان شما خسته می شوند و احتمال اینکه پلک ها دچار افتادگی شوند، وجود دارد. وقتی به موقع به رختخواب نمی روید، وقتی به عینک احتیاج دارید اما از آن استفاده نمی کنید، چشمان شما خسته می شوند. حتی ناهنجاری های کوچک می توانند باعث خستگی چشم شوند. به صفحه هایی که تمام روز به آن ها نگاه می کنید، فکر کنید (تلفن ، رایانه ، تلویزیون و ...). اینها باعث می شوند که چشم مجبور شود سخت تر کار کند.
5. خشکی چشم
نوشیدن زیاد کافئین می تواند باعث خشکی چشم شود، اما چیزهای غیر مرتبط با کافئین نیز می توانند، باعث خشکی چشم شوند. افرادی که از لنزهای لمسی استفاده می کنند با این موضوع بسیار آشنا هستند. خشکی چشم همچنین می تواند باعث افتادگی پلک شود. در واقع، همه عوامل با هم جمع می شوند و درنهایت منجر به افتادگی پلک می شوند.
نکته آخر
پیدا کردن راه حل لازم دشوار نیست. خوابیدن و استراحت کافی و اطمینان از جلوگیری از استرس می تواند به شما کمک زیادی کند. ماساژ پلک نیز می تواند هر از گاهی کمک کند. وقتی متوجه خشکی چشمتان شدید، می توانید برای تسکین آن ها از قطره چشم استفاده کنید.

اخبار مرتبط

icon news

روشی طبیعی برای درمان افتادگی پلک

افراد زیادی از افتادگی پلک ها رنج می برند. هنگامی که پلک های افتاده دارید، پوست پلک ف...

درمان خانگی افتادگی و پف پلک

 افتادگی و پف پلک می تواند بنا به دلایل مختلفی مانند افزایش سن و افتادگی عضله ایجاد ش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news