اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 فروردین 1399
03 فروردین 1399 03 فروردین 1399
23:41 23:41

روش های صحیح اصلاح موهای زائد

وقتی بدن خود را به طور مرتب اپیلاسیون یا اصلاح می کنید، مطمئناً از وجود این موهای زائد رنج می برید. حتی اگر موهای زائد کمی داشته باشید، اصلاح مرتب آن ها می تواند دردناک و ناخوشایند باشد. روش هایی برای جلوگیری و رهایی از آن ها در اینجا آمده است.


روش صحیح پاک سازی مو های زائد
اپیلاسیون و تراشیدن هر دو برای فولیکول های مو تحریک کننده هستند. زیرا سلول های مرده پوست که در اطراف فولیکول مو جمع می شوند، باعث می شوند که مو قادر به رشد بیشتر نباشد و به صورت دانه های سیاه روی پوست باقی بماند. آیا می خواهید از این اتفاق جلوگیری کنید؟ پس باید در جهت رشد مو و نه خلاف آن پاکسازی و اصلاح را انجام دهید. همچنین، هرگز روی پوست های خشک ژیلت نکشید. وقتی پوست خشک است، موها سفت تر می شوند و زمانی که توسط تیغ تراشیده می شوند، پوست را تحریک می کنند. مو و فولیکول به داخل پوست کشیده می شوند و این به نوبه خود خطر موهای زائد را افزایش می دهد. قبل از اصلاح موهای زائد پوست خود را شستشو دهید.
کمپرس گرم
اولین کاری که باید در صورت داشتن موهای زائد انجام دهید، کاهش تحریک پوست است، این امر باعث تسکین درد می شود. این کار را با قرار دادن یک کمپرس گرم در نقطه مورد نظر انجام دهید. گرما باعث تحریک جریان خون شده که این برای روند بهبودی بسیار مهم است. چگونه می توان یک کمپرس گرم درست کرد؟ آب جوش را در یک کاسه بریزید و یک قاشق چایخوری نمک اضافه کنید. بگذارید آب کمی خنک شود و سپس یک دستمال را در آب خیس کنید. آب اضافی را از آن جدا کنید و سپس آن را روی موهای رشد یافته قرار دهید. این کار را هر روز به مدت سه دقیقه انجام دهید.
زردچوبه
زردچوبه حاوی ماده ای است که تورم، خارش و درد موهای زائد را کاهش می دهد. نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با چند قطره روغن زیتون مخلوط کرده تا خمیری شکل شود. مقداری از این خمیر را روی موهای زائد مالیده و سپس آن را با یک باند بپوشانید. بعد از گذشت دو ساعت خمیر زردچوبه را برداشته و سپس این کار را چند بار تکرار کنید.
روغن درخت چای
این روغن خاصیت تسکین دهندگی و ضد التهابی دارد. پنج قطره روغن درخت چای و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را به محلی که موهای رشد یافته ماساژ دهید و بگذارید یک ساعت روی پوست باقی بماند. این کار را هر روز تکرار کنید.
البته ممکن است نتایج برای هر شخص متفاوت باشد.

اخبار مرتبط

icon news

طرز تهیه دو ‌اسکراب برای موهای زائد صورت

برای ازبین بردن موهای زائد صورت روش های مختلفی وجود دارد اما استفاده از برخی از اسکرا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news